• شناسه خبر : 62974
  • تاریخ انتشار : 18 بهمن 1400 - 02:07

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بیان کرد: از ابتدای سال آبی و در ماه‌های مهر، آبان، آذر و ۱۷ روز بهمن میانگین بارش‌ها نسبت به سال قبل و بلندمدت کاهشی بوده که بیشترین کاهش مربوط به ماه ابتدایی سال آبی یعنی مهرماه با حدود ۷۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل و ۶۶ در صد کاهش نسبت به بلندمدت است.

آب گرفتگی-بارش

نبی‌اله پاسبان عیسی‌لو ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میانگین بارش استان تا هفدهم بهمن ماه در سال آبی جاری ۱۱۴ میلیمتر بوده که در مقایسه با سـال آبی قبل(۱۴۷ میلیمتر) و بلندمدت(۱۳۱ میلیمتر) به ترتیب دارای ۲۳ و ۱۴ درصد کاهش است.

وی افزود: تا قبل از شروع بارش‌های برف اخیر، میانگین بارش استان ۷۰ میلیمتر بود که در مقایسه با رقم متناظر سال قبل(۱۲۹ میلیمتر) و بلندمدت(۱۱۰ میلیمتر) به ترتیب دارای ۴۶ و ۳۷ درصد کاهش بوده که خوشبختانه با بارش‌های انجام گرفته مقدار زیادی از کاهش مذکور جبران شده است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بیان کرد: از ابتدای سال آبی و در ماه‌های مهر، آبان، آذر و ۱۷ روز بهمن میانگین بارش‌ها نسبت به سال قبل و بلندمدت کاهشی بوده که بیشترین کاهش مربوط به ماه ابتدایی سال آبی یعنی مهرماه با حدود ۷۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل و ۶۶ در صد کاهش نسبت به بلندمدت است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up