• شناسه خبر : 63056
  • تاریخ انتشار : 21 بهمن 1400 - 02:30

عضو شورای شهر اردبیل گفت: ۲۰ میلیارد اعتبار برای خرید ماشین آلات برف روبی استان است نه فقط اردبیل.

حبیب فتحی: اعتبار ۲۰ میلیاردی برای کل استان است نه اردبیل

به گزارش شهرخوان، حبیب فتحی عضو شورای شهر اردبیل در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل گفت: هر چند شهردار خود زحمت کشیده و اعتبار 20 میلیاردی را را اخذ کرده است، ولی بهتر برخی کارها از امور برف روبی برون سپاری شده است.

وی با اشاره به اینکه با خرید دستگاهها دستمان را به سوی دیگران دراز نکنیم، ادامه داد: با برون سپاری و کرایه ماشین آلات برف روبی می توان بحران برف را مدیریت کرد.

این عضو شورای شهر اردبیل با تاکید بر اینکه باید مقدار اعتبار شهرداری اردبیل از ۲۰ میلیارد مشخص شود، افزود: باید مشخص شود که شهرداری از کدام ردیف بودجه می خواهد ماشین آلات را خریداری کند.

عضو شورای شهر اردبیل گفت: برون سپاری خدمات در مجموعه شهرداری ها کار مرسومی است که باید شهرداری اردبیل نیز به این حوزه توجه کنند.

حبیب فتحی د اظهار کرد: هیچ یک از اعضای شورای شهر مخالف خرید دستگاه ها و تجهیزات مدرن برای شهرداری نیست اما بهتر است منابع مورد نیاز در این حوزه به صورت دقیق تعریف شده و در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: هنوز سهم شهرداری اردبیل از 20 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته وزارت کشور برای بحران برف در این استان مشخص نشده و ما نمی توانیم برای کل این اعتبارات که سهم شهرستان ها نیز در آن است تصمیم گیری کنیم.

عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: هرچند این ماشین آلات و تجهیزات اندوخته شهری است اما در دنیا عمده کارهای خدماتی برون سپاری می شود و کمتر شهرداری است که کار برفروبی و سایر فعالیت های خدماتی را خودش انجام دهد.

فتحی افزود: باید در این لایحه رقم نهایی برای خرید ماشین آلات مشخص شود که شهرداری از کدام منابع و ردیف اعتباری قصد خرید و تامین 17 دستگاه ماشین آلات برفروبی را دارد.

وی تصریح کرد: باید شورای شهر مجوز لازم را در این زمینه صادر کند و پیشنهاد ما این است که این لایحه برای بررسی دقیق و اصلاح رقم مشخص شده به کمیسیون بازگشته و لایحه با چکش کاری بیشتر به صحن علنی بازگردد.

وی گفت: در بودجه 1401 بالغ بر 39 میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری و توسعه فضای سبز از طریق واگذاری طرح ها در این بخش به شرکت های پیمانکاری در نظر گرفته شده که نباید از این رقم مبلغ حقوق و دستمزد جدا شود.

فتحی ادامه داد: باید اعتبار 39 میلیارد تومانی توسعه و نگهداری فضای سبز جدا از بحث حقوق و دستمزد کارگران و پرسنل این بخش در نظر گرفته شود تا بخشی از عقب ماندگی ها در این حوزه جبران شود.

️وی در مورد مجوز فروش 150 میلیارد تومانی زمین و مایملک توسط شهرداری در سالجاری بیان کرد: از این رقم تاکنون 50 میلیارد تومان محقق شده و برای 100 میلیارد تومان دیگر باید طبق قانون از طریق مزایده اقدام لازم انجام شود.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up