• شناسه خبر : 63087
  • تاریخ انتشار : 21 بهمن 1400 - 03:13

نائب رئیس شورای شهر اردبیل گفت: نابسامانی های موجود در برخی حوزه های شهرداری اردبیل آزار دهنده است و امیدواریم تذکرات شورا، چرندیات حساب نشود.

میرمحمد سیدهاشمی:  تذکرات شورا، چرندیات حساب نشود

تذکرات شورا مورد توجه قرار گیرد


به گزارش شهرخوان، میرمحمد سیدهاشمی در نوزدهمین جلسه علنی شورای شهر اردبیل گفت: با اشاره به اینکه سوء مدیریت در برخی مجموعه آشکار است و در این ۶ ماه نظارت بسیار کم است، گفت: ما بخاطر تصمیات و سیاست های شما باید پاسخگوی دستگاههای نظارتی باشیم.

با اعداد احتمالی بودجه بندی نکنیم

وی خاطر نشان کرد: به صورت دقیق رقم خرید 17 دستگاه ماشین‌آلات سنگین برف‌روبی در لایحه مشخص نشده و بهتر است ما رقم اختصاص یافته به این امر را اعم از بودجه اختصاص یافته وزارت کشور و مدیریت بحران به همراه منابع داخلی شهرداری تعیین کنیم تا مشکل قانونی در فرآیند خرید و تصویب شورای شهر به وجود نیاید.

هاشمی با تاکید بر اینکه در ارائه آمار و مقدار بودجه نباید با اعداد احتمالی برنامه ریزی کنیم، ادامه داد:  به دور از هرگونه بازی با اعداد و ارقام سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا برنامه یک ساله شهرداری را منطقی، درست و اصولی تدوین و تنظیم کنیم.

این عضو شورا گفت: فکر می کنید همه چیز را باید خودتان مدیریت کنید.

وی اضافه کرد: هنوز معلوم نیست که بخش پسماند و یا نقلیه در مناطق مختلف شهرداری مسئولیت نگهداری ماشین‌آلات را بر عهده خواهند داشت یا نه.

گزارشات حسابرسی را هنوز رفع اشکال نشده است

سیدهاشمی ادامه داد: طبق گزارشات حسابرسی برخی خودروهای شهرداری بیمه ندارند.

این عضو شورا گفت: علیرغم تذکرات مکرر قبلی، بسیاری از اموال و تجهیزات شهرداری بیمه نشده است و متاسفانه هشدارهای ما در این مورد جدی گرفته نمی شود.

سید هاشمی ادامه داد: متأسفانه این ایرادات در روند کاری شهرداری اردبیل همچنان مورد توجه قرار نگرفته که نمونه آن عدم بیمه کردن اموال، ماشین‌آلات و دستگاه‌های نیمه سنگین و سنگین شهرداری است که بهتر است پوشش بیمه‌ای آنها انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در سیستم شما پاس کاری مسئولیت به عینه مشاهده می شود، ادامه داد: دیگر شما تازه وارد نیستید و ۶ ماه از مسئولیت شما گذشته است.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: ۳۳ مورد اشکالات حسابرسی هنوز هم حل نشده است و ممکن است این ایرادات هم در ماههای آینده افزایش خواهد یافت.

شرایط نگهداری ماشین‌آلات مشخص نیست

سید هاشمی بیان کرد: تکلیف نگهداری ماشین‌آلات باید به صورت شفاف مشخص شود تا در تأمین سوخت مورد نیاز و سایر نیازمندی‌ها به موقع اقدام شده تا در زمان برف‌روبی مشکلی به وجود نیاید.

وی گفت: در مورد استهلاک و نحوه نگهداری تجهیزات شهرداری، بارها اعلام کرده ایم که مشکلاتی وجود دارد و مشخص نیست واحد نقلیه، مناطق شهرداری، واحد پسماند یا کدامیک از سازمان های ذیربط در این زمینه مسئولیت دارند.

فضای سبز به افراد صاحب تجربه واگذار شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه به لایحه واگذاری و توسعه فضای سبز در 5 منطقه شهرداری و شورابیل اشاره کرد و گفت: با 39 میلیارد تومان اعتبار امور توسعه و نگهداری فضای سبز به پیمانکاران فعال در صاحب تجربه در این بخش واگذار می‌شود که قطعا تأمین نیرو و انجام امور بر عهده پیمانکار مورد نظر خواهد بود.

سیدهاشمی تصریح کرد: به هیچ وجه قرار نیست از این محل پرداختی پرسنل در حوزه فضای سبز انجام شود بلکه شهرداری امور توسعه و نگهداری فضای سبز را به شرکت‌های بخش خصوصی واگذار می‌کند و دیگر ارتباطی با مجموعه شهرداری در تأمین نیرو و یا خرید تجهیزات و امکانات به وجود نخواهد آمد.

وی افزود: ما بر اساس فهرست بها کارهای این حوزه را به پیمانکاران بر اساس شرح وظایف واگذار می‌کنیم و اصلا دخالتی در جذب نیرو و به کارگیری نیرو نخواهیم داشت و این منطبق بر اصل 44 بر برون سپاری مسئولیت‌هاست.

سید هاشمی در ادامه خاطر نشان کرد: ما تنها به روند کار نظارت می‌کنیم تا کارها به شکل مطلوب در حوزه نگهداری و توسعه فضای سبز اتفاق بیفتد و به هیچ وجه حق تزریق و یا سپردن نیروی سفارشی به پیمانکار را نخواهیم داشت.

شورادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up