• شناسه خبر : 63224
  • تاریخ انتشار : 25 بهمن 1400 - 03:58

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری کلاهبردار رسید جعلی در اردبیل خبر داد.

دستگیری سارق مجرم

مراتب پرونده کلاهبردار رسید جعلی در دستور کار پلیس سایبری قرار گرفت


سرهنگ علی قهرمان طالع گفت: طی مراجعه شخصی به پلیس و اعلام اینکه پس از ثبت آگهی فروش در سایت دیوار فردی با وی تماس گرفته و پس از توافق اقدام به خرید و ارسال رسید بانکی واریز وجه 24 میلیون تومانی در پیام رسان واتس اپ کرده و وی نیز کالا را به خریدار ارسال و پس از چندین ساعت متوجه عدم واریز وجه و جعلی بودن رسید شده است، که مراتب جهت تشکیل پرونده در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.

وی ادامه داد: کاراگاهان سایبری بلافاصله سرنخ‌های موجود را در جهت شناسایی متهم و کشف پرونده جمع آوری و با بررسی های لازم ضمن مشخص شدن محل اختفا وی، معلوم شد فرد خریدار کالای مورد نظر را در سایت دیوار جهت فروش آگهی نموده است.

سرهنگ قهرمان طالع اظهار داشت: ماموران با اقدامات فنی و پلیسی متهم را به همراه تجهیزات فنی، سلاح سرد و مقداری مواد مخدر در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر و وی را جهت بازجویی به پلیس فتا انتقال دادند.

رئیس پلیس فتا اردبیل عنوان کرد: پس از بازجویی مشخص گردید که مجرم دستگیر شده دارای سوابق متعدد سرقت و زندان بوده و اکنون نيز در مرخصي از زندان بسر می‌برد که پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفت.

قهرمان طالع در این خصوص هشدار داد: کاربران سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ثبت آگهی به هیچ وجه قبل از اطمینان از واریز وجه به حساب بانکی اقدام به ارسال و تحویل کالا به خریدار نکرده و همچنین در هنگام خرید نیز از پرداخت بیعانه به طرف مقابل خودداری نمایند.

این مقام انتظامي در پایان گفت: هموطنان عزیز می‌توانند برای ثبت گزارشات خود با مراجعه به قسمت مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir و همچنین تماس با شماره 096380 این مرکز اقدام نمایند.


دستگیری مجرم کلاهبردار

کلاهبردار رسید جعلی در اردبیل دستگیر شددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up