• شناسه خبر : 63348
  • تاریخ انتشار : 29 بهمن 1400 - 01:12

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: اردبیل در سکوی نخست توجه به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سرمایه گذاری ایستاده است.

نادر فلاحی:اردبیل در سکوی نخست توجه به گردشگری ایستاده است

فعالان و سرمایه گذاران در گردشگری بسیار موفق عمل کرده اند


نادر فلاحی در سیزدهمین جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: فعالان گردشگری و سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش ایجاد و تقویت زیرساخت های گردشگری و توسعه و احیای صنایع دستی استان بسیار موفق عمل کرده اند و در این راستا فعالیت های زیادی انجام شده است.

وی با اشاره به آغاز عملیات عمرانی چهار مجتمع خدمات رفاهی، از ساخت نخستین پارک آبی شهرستان سرعین با اعطای ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد و گفت : با سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی شرکت گروه هتل های ویستاتوس ملل برای توسعه طرح مجتمع گردشگری و آب درمانی ویستاتوس ملل در منطقه نمونه گردشگری وله زیر مشگین شهر، صنعت گردشگری این منطقه نیز متحول خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به عملکرد موفق میراث فرهنگی استان اردبیل در دو حوزه معرفی قابلیت های گردشگری و ظرفیت های سرمایه گذاری و حضور در نمایشگاه های بین المللی و شبکه های اجتماعی و رسانه های خارجی و داخلی در میان ۳۱ استان اشاره کرد و افزود: برای میزبانی شایسته از رویداد اردبیل پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳ فعالیت های بسیاری در راستای ایجاد و تقویت زیرساخت های گردشگری انجام شده اما کافی نیست که اهتمام و کار مضاعف تمام دستگاه های مرتبط را می طلبد.

فلاحی تبدیل شهر عنبران به شهر ملی گلیم و اصلاندوز به شهر ملی ورنی را از دیگر فعالیت های این اداره کل در حوزه صنایع دستی عنوان کرد.


طبیعت

توسعه طرح مجتمع گردشگری ویستاتوس ملل در مشگین شهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up