• شناسه خبر : 63441
  • تاریخ انتشار : 02 اسفند 1400 - 02:26

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در استان اردبیل ۹۶ درصد جمعیت دز اول و ۸۷ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

واکسن

 تزریق واکسن برای گروه های سنی ۵ تا ۱۲ سال نیز در حال انجام است


محمد جعفرزاده اظهار کرد: ما روند افزایشی را در تعداد مراجعین و مبتلایان شاهد هستیم و فوتی ها نیز به طور متوسط روزانه ۳ تا ۴ نفر در استان اردبیل به ثبت می رسد.

وی به خطرناک بودن ویروس اومیکرون و روند افزایش مبتلایان در فضاهای بسته و محدود اشاره کرد و گفت: در استان اردبیل ۹۶ درصد جمعیت دز اول و ۸۷ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: ۳۴ درصد تزریق دز سوم برای گروه های سنی مختلف در سطح استان انجام شده و بیش از ۴۰۰ هزار نفر در نوبت مراجعه برای تزریق دز سوم هستند که امیدواریم هر چه سریع‌تر این فرآیند تزریق انجام شود.

جعفرزاده با بیان اینکه تزریق واکسن با همراهی والدین برای گروه های سنی ۵ تا ۱۲ سال نیز در حال انجام است، افزود: با توجه به رنگ قرمز و نارنجی اکثر شهرهای استان اردبیل، اعمال محدودیت ها در قالب طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا در سطح استان اردبیل نیز انجام می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با توجه نزدیکی عید نوروز و برگزاری مراسم های عروسی در شهرهای مختلف، تصمیم بر این شد تا در تالارها و اماکن تفریحی و ورزشی ۲۰ درصد ظرفیت مورد استفاده قرار گرفته و از ازدحام و تجمعات جلوگیری شود.

جعفرزاده اضافه کرد: البته برای اماکن دیگر غیر از تالار به ویژه منازل ما نمی توانیم محدودیت هایی را اعمال کنیم بلکه با آموزش عمومی و فراگیر سعی بر این است تا شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از ازدحام و دورهمی ها دوری کنند.

وی بیان کرد: تزریق دز سوم برای کارکنان دولت توصیه اکید است اما اجباری در این کار نیست ولی تزریق دز اول و دوم واکسن کرونا جز الزامات حضور کارکنان در ادارات محسوب می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ما شرایط خاصی را در استان تجربه می کنیم و امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت تا ایام عید نوروز آرام تر شده و شرایط بهتری را در سلامت مردم شاهد باشیم.


واکسن بیماری

تزریق دز سوم واکسن برای کارکنان دولت توصیه اکید است

منبع : مهر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up