• شناسه خبر : 63471
  • تاریخ انتشار : 02 اسفند 1400 - 02:42

روند افزایشی بستری‌های کرونا در استان اردبیل ادامه دارد و هم اکنون ۲۷۸ نفر بیمار مبتلا به کووید- ۱۹ در مراکز درمانی تحت مراقبت هستند.

پی سی آر کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز دوشنبه گفت: در شبانه روز گذشته با بستری ۴۹ بیمار کووید-۱۹ و ترخیص ۵۹ نفر از بیمارستان مجموع بستری‌های کرونا در استان به ۲۷۸ نفر رسید.

دکتر علی محمدیان اردی بیان کرد:از این تعداد بیمار بستری در بیمارستانهای استان۴۶ نفر در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین افزود: در شبانه روز گذشته ۴ بیمار کووید-۱۹ بستری در مراکز درمانی استان جان باختنه و تعداد فوتی های کرونا تاکنون طی ۲ سال گذشته به ۲ هزار و ۶۷۱ نفر افزایش یافت.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون شهرستان مشگین‌شهر، اردبیل و پارس آباد در وضعیت قرمز، شهرستان‌های نیر، سرعین، اصلاندوز و خلخال در وضعیت نارنجی و گرمی، بیله‌سوار، نمین و کوثر هم در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

دکتر محمدیان‌اردی با هشدار نسبت به اوج‌گیری شیوع بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل طی روزهای آینده گفت: آمار مراجعان به مراکز درمانی نشان دهنده شدت شیوع کرونا در سطح استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بر استفاده از ماسک، ایجاد تهویه در فضاهای سرپوشیده و رعایت فاصله اجتماعی و لزوم پرهیز از دورهمی، عادی‌انگاری بیماری کووید.۱۹ و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان تاکید کرد.

وی اظهار کرد: از ۲۲ بهمن سال گذشته تاکنون ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۶۴ دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در استان اردبیل تزریق شده است.

دکتر محمدیان‌اردی افزود: از این تعداد ۹۳۷ هزار ۴۹۳ دُز واکسن نوبت اول و ۸۱۹ هزار و ۴۲۴دُز واکسن نوبت دوم در این استان تزریق شده است.

وی اظهار کرد: همچنین تاکنون برای ۳۲۱ هزار و۱۴۷نفر از گروه‌های سنی واجد شرایط در استان اردبیل، دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده ست.

او بیان کرد: پس از هشدار در خصوص شیوع سویه جدید امیکرون ویروس کرونا و بروز موج ششم، همزمان با اختصاص محموله‌های پرتعداد واکسن کرونا و امکان واکسیناسیون بیشتر، استقبال مردمی از واکسیناسیون کرونا در استان اردبیل طی روزهای اخیر افزایش یافته است.

دکتر محمدیان‌اردی تاکید کرد: حتی افرادی که ۲ دُز واکسن کرونا زده‌اند و ۲ هفته از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است، باید ماسک زده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون واکسیناسیون باعث پیشگیری از ابتلا نمی‌‍‌شود و تنها در پیشگیری از مرگ و میر موثر است.

وی در ادامه با هشدار به احتمال شیوع گسترده کرونا در استان اردبیل با سویه امیکرون اظهار کرد: همه شهروندان استفاده از ماسک و تزریق هر سه دُز واکسن کرونا را جدی بگیرند.

بیشترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا با ۱۸۹ نفر و بالاترین رکورد بستری همزمان مبتلایان نیز با ۸۹۷ نفر در روز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up