• شناسه خبر : 63527
  • تاریخ انتشار : 04 اسفند 1400 - 02:48

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، چهارم اسفندماه، در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار کرونا در استان، اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته، ۴۸ مبتلای جدید کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۲ بیمار در اثر ابتلا به این بیماری فوت کردند.

آزمایش ویروس کرونا

علی محمدیان‌اردی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، چهارم اسفندماه، در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار کرونا در استان، اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته، ۴۸ مبتلای جدید کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۲ بیمار در اثر ابتلا به این بیماری فوت کردند.

وی افزود: شمار کل بیماران بستری کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل به ۲۵۸ نفر رسیده و در حال حاضر ۴۷ بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و همچنین خوشبختانه ۵۱ بیمار نیز در ۲۴ ساعت گذشته با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

محمدیان‌اردی، با اشاره به تزریق ۲ میلیون و ۸۵ هزار و ۸۳۶ دُز واکسن کرونا در استان اردبیل، بیان کرد: از این تعداد، ۹۳۹ هزار و ۹۰۲ دُز مربوط به مرحله اول، ۸۲۰ هزار و ۱۰۷ دُز مربوط به مرحله دوم و ۳۲۵ هزار و ۸۲۷ دُز مربوط به مرحله سوم واکسیناسیون است.

وی گفت: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر در وضعیت قرمز، شهرستان‌های خلخال، سرعین، نیر و اصلاندوز در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بیله‌سوار، گرمی، کوثر و نمین در وضعیت زرد قرار دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up