• شناسه خبر : 63711
  • تاریخ انتشار : 08 اسفند 1400 - 01:06

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: طی شبانه روز گذشته ۴۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان پذیرش و بستری شدندو متاسفانه در این مدت ۵ نفر از بیماران بستری، فوت کردند.

کرونا

علی محمدیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: طی شبانه روز گذشته ۴۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان پذیرش و بستری شدندو متاسفانه در این مدت ۵ نفر از بیماران بستری، فوت کردند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بیان کرد: شمار کل بیماران بستری کرونا در مراکز درمانی استان به ۲۵۴ نفر رسیده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۳ نفر از مبتلایان به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند و در شبانه‌روز گذشته ۳۲ نفر پس از بهبودی نسبی، ترخیص شدند.
محمدیان ادامه داد: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های پارس‌آباد، مشگین‌شهر، گرمی و سرعین در وضعیت قرمز، شهرستان های‌اردبیل و بیله‌سوار در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های خلخال، اصلاندوز، کوثر، نیر و نمین در وضعیت زرد قرار دارند.
وی با اشاره به تزریق ۲ میلیون و ۹۸ هزار و ۴۰۴ دُز واکسن کرونا در استان اردبیل، بیان کرد: از این تعداد، ۹۴۳ هزار و ۸۸۳ دُز مربوط به مرحله اول، ۸۲۱ هزار و ۲۶۴ دُز مربوط به مرحله دوم و ۳۳۳ هزار و ۲۵۷ دُز مربوط به مرحله سوم واکسیناسیون است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بر استفاده از ماسک، ایجاد تهویه در فضا‌های سرپوشیده و رعایت فاصله اجتماعی و لزوم پرهیز از دورهمی، پرهیز از عادی‌انگاری بیماری کرونا و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان تاکید کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up