• شناسه خبر : 63872
  • تاریخ انتشار : 16 اسفند 1400 - 01:26

آیت‌الله عاملی در آئین روز درختکاری:

ارتفاعات و اطراف شورابیل درختکاری شود

سیدحسن عاملی از شهردار اردبیل خواست تا همه ارتفاعات و زمین‌های پیرامون دریاچه شورابیل را درختکاری کند تا از ساخت و ساز غیراصولی در حریم این موهبت الهی پیشگیری شود.

حسن عاملی: ارتفاعات و اطراف دریاچه شورابیل درختکاری شود
ضرورت جلوگیری از نابودی منابع طبیعی استان اردبیل با درختکاری

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از شهروندان و مسؤولان شهری و استانی خواست تا زمینه تأمین و افزایش فضای سبز در همه مناطق شهری و طبیعی را فراهم آورند.

آیت‌الله دکتر سید حسن عاملی در سخنانی در آیین روز درختکاری که با همت شهرداری اردبیل در محل ورودی ضلع جنوبی دریاچه شورابیل برگزار شد، با طرح این خواسته، افزود: مدنیت انسان‌ها ارتباط مستقیمی با عمران و آبادانی و سرسبزی و زیبایی شهرها دارد و تا زمانی که افراد ساکن در شهر، شهر را خانه خود محسوب نکرده و برای بهره‌مندی از مواهب الهی طبیعت را به خانه نیاورند، شاهد شکوفایی شهرها نخواهیم بود.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه زیبایی و فضای سبز مناسب شهرها زمینه آرامش شهروندان را فراهم می‌کند، اظهار کرد: هوای مناسب و موهبت‌های خدادادی استان ما زمینه را بیش از هر جای دیگر برای توسعه فضای سبز و درختکاری آماده کرده است.

آیت‌الله عاملی نگهداری از درخت و فضای سبز به‌ویژه در عرصه‌های طبیعی استان را نیازمند فرهنگ‌سازی دانست و تأکید کرد: بایستی با اتخاذ سیاست‌های درست از نابودی منابع طبیعی منطقه و در رأس آن درختان جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با قدردانی از اقدامات انجام گرفته و برنامه‌ریزی های در دست اقدام در زمینه توسعه فضای سبز شهری، از شهردار اردبیل خواست تا همه ارتفاعات و زمین‌های پیرامون دریاچه شورابیل را درختکاری کند تا ضمن افزایش سرانه فضای سبز، از ساخت و ساز غیراصولی در حریم این موهبت الهی پیشگیری شود.

وی با بیان اینکه غرص درخت عبادت محسوب می شود، خاطرنشان کرد: از مسؤولان شهری انتظار داریم با همت والا شهر را با درختان بیارایند و هریک از شهروندان هم در ارتباط با تأمین و حفظ فضای سبز در حیاط منزل و محوطه پیرامون خانه خود همت گمارند.

درختکاری نهال

#محمود_صفری
#شهردار_اردبیل
#شهرداری_اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up