• شناسه خبر : 6390
  • تاریخ انتشار : 02 خرداد 1398 - 12:29

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل گفت: در طول چندین سال گذشته آمار ازدواج نیز در استان به شدت کاهش یافته و از سه سال گذشته تاکنون شاهد کاهش 13 هزار مورد ازدواج به 11 هزار مورد ازدواج هستیم.

ازدواج
به گزارش شهرخوان، فریبرز دهقان در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش ازدواج در سطح استان اردبیل گفت: در طول چندین سال گذشته آمار ازدواج نیز در استان به شدت کاهش یافته و از سه سال گذشته تاکنون شاهد کاهش 13 هزار مورد ازدواج به 11 هزار مورد ازدواج هستیم که به طور متوسط هر سال یک هزار ازدواج کاهش یافته است که امیدواریم بتوانیم برای حل این مشکلات چاره‌اندیشی‌های اساسی داشته باشیم.

افزایش آمار طلاق در اردبیل

وی افزود: افزایش طلاق و تجرد قطعی در بین مردان و زنان بالای 50 سال از دیگر مواردی است که در کاهش جمعیت استان اردبیل نقش داشته و پیش‌بینی می‌شود در 20 سال آینده با جمعیتی با سن 65 سال روبه‌رو باشیم که این موضوع ناخوشایند نبوده و جمعیت سالخورده در رونق اشتغال و تولید نمی‌تواند آنچنان که باید نقش بازی کند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل بیان کرد: متاسفانه آمار تجرد قطعی بانوان به ویژه در روستاهای اردبیل بالا است که این مسئله در کاهش جمعیت و زاد و ولد نیز تاثیر بسیاری دارد و باید به ساختار و وضعیت موجود به صورت کارشناسانه نگریسته شود.

کاهش آمار تولد در اردبیل

وی با اشاره به این که با ادامه این وضعیت با یک جمعیت سالخورده روبه‌رو خواهیم شد بیان کرد: با توجه به این که در طول سه سال گذشته از 24 هزار تولد به 22 هزار تولد در استان رسیده‌ایم با قطعیت می‌توانیم بگوییم که نرخ رشد جمعیت در استان به حداقل رسیده است و این مسئله برای ما بسیار نگران‌کننده است.

پرستار نوزاد

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل گفت: برای رسیدن به یک شرایط دقیق و روشنگرانه نیازمند احصای دقیق ساختارهای جمعیتی و سن و سال در استان هستیم تا به یک شرایط دقیق و روشنگرانه در این زمینه دست یابیم که این مسئله باید به دقت مورد توجه واقع شده و تمامی ابعاد در نظر گرفته شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up