• شناسه خبر : 63958
  • تاریخ انتشار : 18 اسفند 1400 - 02:55

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: نظارت‌ها در معاونت غذا و دارو باید هوشمندانه باشد نه مچ گیرانه!

گیاه دارویی

معاونت غذا و دارو یکی از معاونت های پرچالش است


علی محمدیان در آئین تکریم و معارفه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: معاونت غذا و دارو یکی از معاونت های پرچالش است که باید استقلال توأم با تعامل با نهادهای خارج از دانشگاه، صنوف، نظام پزشکی، صنعت و انجمن های مرتبط دارویی و غذایی داشته باشد.

وی با تاکید بر تسهیل دسترسی مردم به دارو و به حداقل رساندن کمبودهای دارویی خاطرنشان کرد: ارتباط و تعامل نزدیک با سازمان غذا و دارو از رویکردهای اصلی دانشگاه علوم پزشکی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به توزیع عادلانه امتیازات توزیع دارویی و پرهیز از انحصارگرایی گفت: ضروری است تا با مبنا قرار دادن تمامی کارها بر اساس خیر و صلاح مردم و تسهیل کردن خدمت رسانی به مردم زمینه رضایتمندی عموم مردم از خدمات دانشگاه علوم پزشکی فراهم آید.

محمدیان تجویز، توزیع، تحویل و مصرف منطقی و صحیح دارو را یکی از اصلی ترین رویکردهای معاونت غذا و دارو دانست و تصریح کرد: حفظ جایگاه و شأن داروسازی در داروخانه ها خواسته اصلی ماست که باید معاونت غذا و دارو بر آن نظارت جدی داشته باشد.

وی ادامه داد: نظارت ها در معاونت غذا و دارو باید هوشمند و پیشگیری کننده باشد نه نگاه مچ گیرانه چرا که این نوع نگاه در تمامی عرصه ها کار را بر مسئولان و متولیان سخت می کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همچنین بر قرار گرفتن پژوهش در کارهای جاری و علمی این معاونت تاکید کرد.

در این مراسم که با حضور دکتر علی محمدیان سرپرست دانشگاه، مسئول نهاد رهبری دانشگاه، معاونین، مدیران و کارکنان دانشگاه در سالن جلسات معاونت غذا و دارو برگزار شد، با تجلیل از دکتر محسن ارزنلو در طول مدت تصدی مسئولیت، دکتر محمد جوهری به عنوان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل منصوب و معرفی شد.


داروی بیمار

نظارت‌ها در معاونت غذا و دارو باید هوشمندانه باشد نه مچ گیرانه!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up