• شناسه خبر : 64002
  • تاریخ انتشار : 22 اسفند 1401 - 09:46

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه نیروهای آتش نشانی اردبیل چهارشنبه سوری آماده‌باش هستند، گفت: بهترین راه برای کاهش خطرات احتمالی تبیین خطرات چهارشنبه سوری در کارگاههای پیشگیری است.

خطرات چهارشنبه سوری در کارگاههای پیشگیری

به گزارش شهرخوان، محمود صفری در جلسه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری که با حضور رئیس مدیریت بحران استانداری و رئیس سازمان پدافند غیرعامل استان و مسئولان شهری برگزار شد؛ گفت: با توجه به اینکه چهارشنبه سوری یکی از پرخطر ترین روزها در به وجود آمدن سانحه می باشد و متاسفانه به شب غم و اندوه برای بعضی از خانواده ها مبدل می شود وظیفه ما فرهنگسازی برای پیشگیری از خطرات این روز است.

وی گفت:کارگاههای آموزشی از خطرات آتش سوزی در چهارشنبه سوری و افزایش ایمنی خانواده ها در این روز با حضور مربیان مجرب و کارشناسان سازمان آتش نشانی در فرهنگسراهای شهرداری اردبیل برگزار میشود که از شهروندان درخواست داریم در این کارگاهها حضور پیدا کنند.

صفری گفت: شهروندان جهت اطلاع از زمان و مکان برگزاری این کارگاهها میتوانند به فرهنگسراهای شهرداری اردبیل مراجعه کنند.

شهردار اردبیل گفت: تمام تیم‌های عملیاتی آتش‌نشانی در شب چهارشنبه سوری برای پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی و یا تسریع در امدادرسانی به حادثه دیدگان در آماده‌باش کامل هستند.

محمود صفری اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن چهارشنبه سوری واحتمال وقوع حادثه در خیابان‌‌ها ومعابر، تمام نیروهای ایستگاه‌های هفت‌گانه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل به‌صورت آماده‌باش خواهند بود تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کنند.وی با بیان این‌که قطعا آموزش و ارتقاء آگاهی‌ها منجر به کاهش آمار حوادث می‌شود، افزود: ان‌شالله با همکاری و همیاری شهروندان، چهارشنبه‌سوری رل بدون حادثه طی خواهیم کرد.

شهردار اردبیل با اشاره به اقدمات در حوزه پدافند غیرعامل شهری که مورد توجه شهرداری اردبیل است، تصریح کرد: تهیه و مطالعه پدافند غیرعامل شهری و آموزش برای شهروندان و ایجاد فیبر نوری در معابر شهری تا سال آینده از برنامه‌های مهم شهرداری اردبیل در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شهری است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up