• شناسه خبر : 64036
  • تاریخ انتشار : 08 اسفند 1401 - 11:22

معاونت خدمات شهری شهرداری اردبیل می گوید: شهر با آمادگی کامل به استقبال گردشگران نوروزی و شهروندان خواهد رفت.

جزئیات برنامه استقبال از بهار در اردبیل

مهدی صفری معاون خدمات شهری شهرداری با بیان اینکه نخستین جلسه شهرداری اردبیل برای اجرای طرح استقبال از بهار، اواخر بهمن ماه سال جاری برگزار شد و کارکنان شهرداری در آمادگی کامل هستند تا در تعطیلات نوروز میزبان بسیار خوبی برای همه هموطنان باشند.

مهدی صفری اظهار کرد: رژه مراسم استقبال از بهار از خیابان آب به سمت میدان ارتش برگزار خواهد شد که ساماندهی و نحوه‌‌ استقرار و رژه ماشین‌آلات به صورت منظم و برنامه‌ریزی شده، انجام می‌گیرد.

وی افزود: مراسم رژه ماشین‌آلات و شروع طرح استقبال از بهار و خانه تکانی شهری رأس ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۲۲ اسفند در میدان ارتش برگزار خواهد شد که مناطق پنج‌گانه و سازمان‌های شهرداری باید تمامی ماشین‌آلات سنگین جدید خریداری شده تحت اختیار خود را اعم از لودر، مینی لودر، گریدر و اتوبوس و… را جهت حضور در رژه آماده کنند.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اردبیل بیان کرد: طراحی بنر مراسم استقبال از بهار با عنوان “طرح استقبال از بهار سال ۱۴۰۲ خانه تکانی شهری”، لکه‌گیری خیابان‌ها و کوچه‌ها، شستشوی جداول، مخازن زباله و تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، رنگ آمیزی جداول، رفت‌وروب و شستشوی پل‌های عابر پیاده و رنگ آمیزی تیرهای چراغ برق در سطح شهر در دستور کار است.

صفری گفت: طبق برنامه‌ریزی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری باید آسفالت مورد نیاز برای لکه‌گیری و پرکردن چاله‌های سطح شهر را در اختیار مناطق ۵گانه قرار دهد.

وی افزود: همچنین هدف از اجرای این طرح همراهی شهروندان در بحث خانه تکانی شهری و ارتقاء مشارکت عمومی در راستای بهبود خدمت رسانی در حوزه مدیریت شهری است.

وی با بیان اینکه طرح استقبال از بهار به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای آغاز سال جدید در مناطق مختلف این شهر به ویژه در پارک‌ها و بوستان‌ها آغاز شده است و تا پایان سال ادامه خواهد داشت، افزود: از اول اسفند ماه، با توجه به شرایط جوی استان رنگ‌آمیزی جداول و معابر سطح شهر آغاز شده است و خط‌کشی طولی خیابان‌ها، اصلاح و لگه‌گیری آسفالت در دستور کار شهرداری قرار دارد.

مهدی صفری با بیان اینکه در طرح استقبال از بهار، رفت‌ و روب و شست‌وشوی معابر، پاکسازی مبلمان شهری، آرامستان و مزار شهدا انجام می‌شود، همچنین معاون خدمات شهری شهرداری تصریح کرد هرس درختان انجام شده و اکنون نشاکاری و گل‌کاری در فضای سبز شهری توسط واحد فضای سبز شهرداری در حال اجرا است، تلاش داریم برای ایجاد فضایی شاداب و پرنشاط در ایام نوروز، اِلمان‌های جدید تدارک دیده و در نقاط مختلف شهر نصب کنیم.

گفتنی است، در این مراسم آقایان موسی محمد‌زاده به‌عنوان مدیر میدانی، روز رژه و حبیب یوسف‌پور به‌عنوان رابط مراسم استقبال از بهار سال ۱۴۰۲ انتخاب شدند.

IMG 4177دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up