• شناسه خبر : 64117
  • تاریخ انتشار : 25 اسفند 1400 - 10:24

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل می گوید: دفن غیراصولی و مدیریت نامناسب پسماندها در شهرستان های مختلف موجب آسیب جدی به منابع طبیعی و بافت‌های گیاهی می‌شود.

پسماند در استان اردبیل مدیریت نمی شود

سید کمال الدین میرجعفریان با انتقاد از وضعیت غیراصولی مدیریت پسماند در استان، بر انجام تخصصی و کارشناسی این اقدام با منطقه‌ای کردن مدیریت پسماندها تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد: جزیره ای عمل کردن در مدیریت پسماندها آسیب‌زا بوده و باید با منطقه ای کردن مدیریت پسماند نکات فنی ، علمی و اقتصادی در این راستا مد نظر قرار گیرد.

وی بیان کرد: هر شهرستان نباید به تنهایی به دفن غیراصولی پسماند خود اقدام کند و باید با مرکزیت چند شهرستان ،پسماندهای شهرستان‌ها جمع آوری و در راستای جذب سرمایه گذار برای بازیافت و اقتصادی شدن این پسماندها ، اقدامات لازم برنامه ریزی و عملیاتی شود.

معاون استاندار اردبیل گفت: دفن غیراصولی و مدیریت نامناسب پسماندها در شهرستان های مختلف موجب آسیب جدی به منابع طبیعی و بافت‌های گیاهی می‌شود و لازم است اقدامات مورد نیاز در راستای مدیریت مناسب، تسریع شود.

 زباله در منابع طبیعی افزایش یافته است

میرجعفریان اظهار کرد: با توجه به مدیریت نامناسب و گسترده شدن برخی زباله‌ها از جمله پلاستیک در دشت ها ، فضاهای جنگلی و پوشش گیاهی ، جلب همکاری مردمی ، سمن های زیست محیطی و دستگاه‌های اجرایی با محوریت متخصصان محیط زیست برای مدیریت وضعیت، ضروری است.

وی پویش عمومی و فرهنگ سازی برای مشارکت جمعی جهت پاکسازی فضاهای مختلف شهرهای استان را مورد تاکید قرار داد و خواستار مشارکت رسانه های مجازی، مکتوب و صدا و سیما برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این خصوص شد.

پسماند زباله

پسماند در استان اردبیل مدیریت نمی شوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up