• شناسه خبر : 64138
  • تاریخ انتشار : 28 اسفند 1400 - 09:57

ابعاد مختلف تدوین طرح تفصیلی شهر اردبیل، با حضور شهردار، اعضای شورای شهر، نمایندگان اداره‌کل راه و شهرسازی استان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و مشاوران و کارشناسان طرح تفصیلی شهر اردبیل مورد بررسی قرار گرفت.

🔺️طرح تفصیلی اردبیل با حضور مشاوران و کارشناسان بررسی شد/ تجلیل از شهردار اردبیل به مناسبت روز شهردار در صحن شورا

🔹️در بیست و پنجمین جلسه شورای شهر ضمن تجلیل از شهردار اردبیل به مناسبت روز شهردار، طرح تفصیلی شهر با حضور کارشناسان و مشاوران تدوین این طرح بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

🔹️به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اردبیل، در جلسه‌ای که با حضور شهردار، اعضای شورای شهر، نمایندگان اداره‌کل راه و شهرسازی استان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و مشاوران و کارشناسان طرح تفصیلی شهر اردبیل در صحن شورای شهر برگزار شد، ابعاد مختلف تدوین طرح تفصیلی شهر اردبیل مورد بررسی قرار گرفت.

🔹️شهردار اردبیل در این جلسه ضمن تأکید بر ضرورت تدوین و تصویب به‌موقع طرح تفصیلی شهر، خاطرنشان کرد: اگر ضوابط درست و ثابت شهرسازی براساس طرح تفصیلی در اختیار داشته باشیم، بسیاری از پرونده‌های کمیسیون ماده پنج نیز تشکیل نخواهد شد و از طرفی بدبینی شهروندان را هم در پی نخواهد داشت.

🔹️محمود صفری با اذعان به اینکه ساماندهی و بازنگری محدوده بازار تاریخی از اولویت‌دار ترین نیازهای شهر است و بایستی در طرح تفصیلی مورد توجه قرار گیرد، افزود: در بخش‌هایی از ساختار شهر مشکلاتی را شاهد هستیم اما آنچنان که مطرح می‌شود، بی‌نظمی ساختاری موجود در شهر اردبیل در مقایسه با بی‌نظمی های ساخت و ساز اعمال شده در دیگر کلانشهر های کشور از جمله پایتخت، چندان مورد نگران کننده‌ای نیست.

🔹️وی همچنین تأثیر مستقیم رونق ساخت و ساز در اشتغال آفرینی را یادآور شد و گفت: در هر ساخت و ساز صورت گرفته در سطح شهر حدود ۵۲ شغل مستقیم ایجاد می‌شود، بنابراین گسترش فعالیت‌های ساختمانی در شهر اردبیل با مشخص شدن ضوابط براساس طرح تفصیلی خود زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌کند.

🔹️در پایان این جلسه همچنین با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، با اهدای لوح سپاس به مناسبت روز شهردار از محمود صفری شهردار اردبیل تجلیل بعمل آمد.

 

#محمود_صفری
#صفری
#شهردار_اردبیل
#شهرداری_اردبیل
#شورای_اسلامی_شهر_اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up