• شناسه خبر : 6420
  • تاریخ انتشار : 04 خرداد 1398 - 10:19

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به ابلاغ اعتبار هزینه‌ای و عمرانی سال 98 ، گفت: 400 میلیارد تومان اعتبار استان در سال 98 است.

 

بودجه

به گزارش شهرخوان، حسینقلی‌زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: مطالعات اقتصادی و اشتغالزایی روستایی سال 96 این هفته برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

وی از تکمیل مطالعات اقتصادی و اشتغالزایی روستایی سال 97 استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: مطالعات اقتصادی و اشتغالزایی روستایی سال 98 نیز تا پایان خردادماه برای مطالعه به مشاوران بومی استان ارائه خواهد شد.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به ابلاغ اعتبار هزینه‌ای و عمرانی سال 98 بیان کرد: 400 میلیارد تومان اعتبار استان در سال 98 است.

آغاز توزیع اعتبارات عمرانی بصورت شهرستانی از هفته آینده

حسینقلی‌زاده از توزیع اعتبارات هزینه‌ای به صورت دستگاهی در شورای برنامه‌ریزی استان خبر داد و گفت: توزیع اعتبارات عمرانی نیز به صورت شهرستانی در هفته بعد و از طریق برگزاری جلسات کمیته برنامه‌ریزی آغاز خواهد شد.

وی افزود: عملکرد 40 ساله دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل تدوین شده و با توجه به اینکه استان اردبیل در سال 72 تاسیس شده عملکرد دستگاه‌های اجرایی این استان از سال 73 تا 97 در این مجلد جمع‌بندی و ارائه شده است.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از چاپ گزارش اقتصادی و اجتماعی 96 استان خبر داد و تصریح کرد: کتاب ظرفیت‌های قانونی بودجه سال 98 استان اردبیل نیز در حال چاپ است.

حسینقلی‌زاده به تکمیل سند آمایش استان تا 15 خرداد ماه امسال خبر داد و اظهار کرد: سند توسعه شهرستان‌های استان اردبیل نیز در حال تکمیل است که امیدواریم تا پایان خرداد ماه امسال نهایی شود.

وی در مورد واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی نیز گفت: در واگذاری پروژه‌ها سال گذشته به 100 درصد تعهدات خود عمل کردیم و موفق شدیم 30 پروژه تعهد شده استان را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به جذب اعتبارات سال 97 خاطرنشان کرد: تا 31 تیرماه دستگاه‌های اجرایی استان فرصت جدب اعتبارات را دارند به طوری که تاکنون بیش از 50 درصد جذب این اعتبارات انجام شده است.

حسینقلی‌زاده اضافه کرد: اعتبار سال 96 به شکل کامل جذب شده و تنها در مواردی اسناد خزانه باقی مانده که تا پایان تیرماه آنها را نیز جذب خواهیم کرد.

معرفی اردبیل در حوزه اقتصاد مقاومتی 

وی رقم تخصیص‌های سال 97 را در حدود 60 درصد اعلام کرد و گفت: فرش دستباف استان اردبیل به عنوان پنج الگوی موفق کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی معرفی شده تا زمینه برای اجرای طرح‌های موفقی نظیر فرش دستباف در استان اردبیل به وجود آید.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: تاکنون بیش از یک هزار مورد موافقتنامه به امضا رسیده و مبادله موافقتنامه‌های هزینه‌ای تا پایان خرداد انجام شده و موافقتنامه عمرانی دستگاه‌های اجرایی استان نیز تا هفته اول مرداد ماه به سرانجام خواهد رسید.

حسینقلی‌زاده در پایان گفت: در حوزه سند آمایش نیز با حساسیت و دقتی که در تدوین آن به عمل آمده است سند استان اردبیل جزو دو سند برتر کشور معرفی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up