• شناسه خبر : 6455
  • تاریخ انتشار : 05 خرداد 1398 - 01:25

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت:اجرای طرح مدیریت پسماندهای روستایی در مناطق مختلف این استان در دستور کار قرار گرفته و برای اجرایی شدن آن تلاش می شود.

پسماند زباله
به گزارش شهرخوان، مسعود امامی یگانه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: علاوه بر تسریع در اجرای طرح های پسماندهای شهری، مدیریت پسماندهای روستایی نیز حائز اهمیت است که با آموزش دهیاران و همکاری سازمان های مربوطه، این طرح اجرایی خواهد شد.

وی گفت: ارائه برنامه های پیشنهادی از سوی شهرداری ها و دهیاری های استان، در جهت مدیریت بهینه پسماند در سال ۹۸ و تامین اعتبار برای اجرای طرح های پیشنهادی از سوی مناطق مختلف استان ضروری است.

پسماند زباله

او اظهار داشت: علاوه بر شهرداری ها و دهیاری ها همه دستگاه های ذیربط عضو کارگروه مدیریت پسماند مرکز و شهرستان های استان اردبیل نیز باید پیشنهادها و طرح های خود را در قالب برنامه جامع ارائه دهند.

امامی همچنین افزود: نحوه امحاء و دفن پسماندها اعم از ساختمانی، کشاورزی، شیمیایی و پزشکی، ساز و کار و روش های مختلفی دارند که نیازمند مطالعه و مکان یابی کارشناسی است.

پسماند زباله

او اظهار کرد: طرح های مطالعات و مکان یابی سایت های دفن زباله در برخی شهرها به پایان رسیده و در سایر شهرهای استان هم انجام خواهد شد.

به گفته وی، در راستای اجرای طرح مدیریت پسماند در سطح مناطق مختلف استان و دستیابی به اهداف طرح از همه شرکت های دانش بنیان و توانمند، برای سرمایه گذاری در این حوزه حمایت می کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up