• شناسه خبر : 64559
  • تاریخ انتشار : 30 تیر 1401 - 04:37

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه یک هزار و ۳۹۰ پروژه نیمه‌تمام در استان وجود دارد، گفت: برای ۵۶۰ پروژه ۱۷ هزار میلیارد ریال اعتبار و برای ۸۳۰ پروژه دیگر هم ۵۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

یک هزار و ۳۹۰ پروژه نیمه تمام در استان اردبیل وجود دارد

میرکمال الدین میرجعفریان در نشست خبری با خبرنگاران گفت:استان اردبیل در توسعه حمل و نقل و گردشگری و باری استعدادهای بالایی دارد که در این زمینه زیرساخت‌های مناسبی فراهم شده و در صورت توجه به این موارد شاهد تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه خواهیم بود.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: اجرای پروژه‌هایی اعم از راه‌آهن، بزرگراه‌ها، راه‌های فرعی، شریانی و روستایی از انتظاراتی است که با تلاش‌های به عمل آمده به دنبال تحقق آن هستیم و راه‌آهن اردبیل با تامین منابع از محل سفر رئیس‌جمهور محقق شده که امیدواریم در اسرع وقت به اتمام برسد.

میرجعفریان گفت: متوسط پیشرفت فیزیکی پروژه‌های استان 63 درصد است و اگر در قالب برنامه اولویت‌بندی شود تا با در نظر گرفتن محدودیت منابع برای هفته دولت پروژه‌های عمرانی و زیرساختی 4 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی راه‌آهن اردبیل – میانه را جزو پروژه ‌ای اولویت‌دار استان عنوان کرد و افزود: عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن اردبیل –میانه مطلوب است و برای تکمیل آن ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه منابع مورد نیاز این پروژه ریلی از محل‌های مختلف تامین می‌شود، تاکید کرد: زمان افتتاح این پروژه غیرقابل پیش‌بینی است چرا که هنوز نقاط حساس و کلیدی پروژه اعم از تونل‌ها و لاینینگ‌ها به اتمام نرسیده و از عملیات تکمیل تونل هم حدود ۲ هزار متر باقی مانده است.

میرجعفریان ادامه داد: مدیرعامل راه‌آهن کشور هم مقرر شده برای تامین سه هزار تن ریل به این پروژه مساعدت کند ضمن اینکه از محل‌های دیگر هم بدنبال تامین منابع لازم و کافی برای این پروژه هستیم.

وی بیان کرد: از محل سفر ریاست‌جمهوری به استان اردبیل ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص یافته است.

وی اظهار کرد: مسئولان استانی پیگیر تامین بموقع منابع مالی برای پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه هستند تا این پروژه به‌عنوان خواسته به‌حق مردم استان اردبیل به بهره‌برداری برسد.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه یک هزار و ۳۹۰ پروژه نیمه‌تمام در استان وجود دارد، اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز ۵۶۰ پروژه از محل اعتبارات استانی و ۸۳۰ پروژه دیگر هم از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود.

میرجعفریان همچنین درباره میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها اظهار کرد: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نیمه تمام استانی ۵۳ درصد و پروژه‌های نیمه تمام ملی به میزان ۷۸ درصد و در مجموع ۶۳ درصد می‌باشد.

کارگاه پروژه ساختمانی

یک هزار و ۳۹۰ پروژه نیمه تمام در استان اردبیل وجود دارددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up