• شناسه خبر : 65007
  • تاریخ انتشار : 09 اردیبهشت 1401 - 12:50

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: با گذشت تقریبا ۸ ماه از عمر شورای استان هنوز تعداد زیادی از شوراهای بخش، فاقد محل استقرار و تجهیزات لازم هستند.

ابراهیم صفری

نداشتن محل استقرار مسئله مهم شورای بخش ها


ابراهیم صفری در جلسه با استاندار اردبیل با اشاره به اینکه با گذشت تقریبا ۸ ماه از عمر شورای استان هنوز تعداد زیادی از شوراهای بخش، فاقد محل استقرار و تجهیزات لازم هستند، گفت: در صورتی که اعضای شوراها به عنوان منتخبان مردم و برحسب وظیفه ذاتی خود موظف به پاسخگویی به مردم هستند و نداشتن محل استقرار یک مسئله اساسی در این زمینه است.

وی با بیان اینکه مهاجرت معکوس از شهرها به سوی روستاها در حال افزایش است، افزود: عدم صدور مجوز ساخت و ساز در زمین های قولنامه ای سد راه سکونت اهالی در روستاها و از جمله موانع تولید است.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل تشریح کرد: اغلب اعضای شوراهای روستاها و دهستان ها فاقد درآمد و منبع مالی هستند و نبود امنیت شغلی برای دهیاران، موضوع دیگری است که گره گشایی از آن به انجام بهتر وظایف منجر خواهد شد.

وی گفت: تقاضا داریم مسئولان دستگاه های دولتی با اعضای شوراهای استان تعامل و همکاری نمایند تا اعضای شورای استان ها نقش خود را در رفع مشکلات ایفا کنند.


شورای اسلامی اردبیل

شورای بخش ها، فاقد محل استقرار و تجهیزات لازم هستنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up