• شناسه خبر : 65104
  • تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1401 - 02:51

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: آمار فوتی کرونایی در استان اردبیل طی 30 روز گذشته صفر نفر بوده است.

بیمار کرونا

فوتی کرونایی 6 موج شیوع کرونایی بیش از 2 هزار تن رسید


علی محمدیان اردی اظهار کرد: در حال حاضر ۶ بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی افزود: با صفر شدن شمار فوتی های کرونا در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته، مجموع جان باختگان ۶ موج شیوع کرونا در این استان در مدت ۲۶ ماه گذشته در رقم ۲ هزار و ۸۰۱ نفر باقی ماند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: هم اکنون شهرستان‌ سرعین در وضعیت نارنجی، شهرستان های اصلاندوز ، بیله سوار، کوثر نیر ، نمین و گرمی در وضعیت زرد و شهرستان های اردبیل، خلخال، پارس آباد و مشگین شهر در وضعبت آبی قرار دارد.

وی افزود: تزریق دُز سوم واکسن کرونا در پیشگیری از ابتلا و کاهش شدت بیماری بسیار مهم است و همه مردم باید این دُز را تزریق کنند تا هم خود این افراد به ویروس کرونا مبتلا نشوند و هم سبب آلوده شدن دیگران نشوند.

دکتر محمدیان اردی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: افرادی که ۲ دُز واکسن کرونا زده اند و ۲ هفته از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است، باید ماسک زده و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند چون واکسیناسیون باعث پیشگیری از ابتلا نمی شود و تنها در پیشگیری از مرگ و میر موثر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بر استفاده از ماسک، ایجاد تهویه در فضاهای سرپوشیده و رعایت فاصله اجتماعی و لزوم پرهیز از دورهمی، عادی انگاری بیماری کووید.۱۹ و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان تاکید کرد.


کرونا

30 روز بدون فوتی کرونایی در اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up