• شناسه خبر : 65134
  • تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1401 - 05:19

در مطلب پیش رو قصد داریم، نکات ریز و درشت نگهداری تعمیر یخچال امرسان در مشهد را بررسی نماییم.

ضرورت استفاده از یخچال و فریزر، سبب به وجود آمدن بازار تقاضای بزرگی برای این وسیله شده است. این امر در طی بیش از یکصد سال که از اختراع این وسیله می گذرد، سبب ورود شرکت های ریز و درست، به بازار تولید این وسیله شده است. علاوه بر شرکت های خارجی، برخی برندهای ایراتی نیز، کار تولید یخچال را انجام می‌دهند. یکی از این برندها، امرسان است که در این مطلب مورد بحث و بررسی ما قرار خواهد گرفت. برای انجام مطمئن تعمیرات، باید از تکنسین مجاز نمایندگی یخچال امرسان در مشهد استفاده کنید. برای دسترسی به تکنسین ماهر و با دانش ، با شماره‌های 05132288855 یا 05132288866 تماس بگیرید.

RE13 85

معرفی یخچال امرسان

امرسان کار خود را از سال 1360 و در زمان کم شدن نام برندهای قدرتمند و طراز اول به دلیل شروع جنگ تحمیلی، در ایران آغاز کرد. شش سال بعد امرسان، کار تولید سایر لوازم منزل مانند یخچال و لباسشویی را نیز، آغاز کرد. قطعات این برند تولید و مونتاژ داخل است و از تکنولوژی های به روزی مانند سیستم عیب یابی خودکار، پنل ال ای دی، جای مخصوص میوه و سبزی، آبخوری، قفل کودک برای پنل و … استفاده می‌کند. نمایندگی یخچال امرسان در مشهد، کار ارائه خدمات پشتیبانی و تعمیر این دستگاهها را انجام می‌دهد. برای تعمیر با کیفیت و فوری یخچال امرسان در مشهد، با شماره‌های بالای صفحه تماس بگیرید.

تمیز کردن یخچال امرسان

یکی از کارهایی که می تواند، از بروز برخی از مشکلاتی که در قسمت قبل به آن اشاره شد، جلوگیری کند رسیدگی به موقع و تمیز کردن مرتب یخچال است. اگر قصد تمیز کردن دستگاه را دارید، پیش از هر چیز، باید آن را خالی کنید تا دسترسی کامل به قفسه ها و طبقات یخچال فریزر خود داشته باشید. مواد تاریخ مصرف گذشته و فاسد را دور بریزید تا بار یخچال کم شده و انرژی برای این موارد، به هدر نرود. در مرحله بعدی، طبقات یخچال را داخل سینک بشویید و بگذارید تا کاملا خشک شوند. برای شستن لکه های قوی، می‌توانید از محلول جوش شیرین و سرکه استفاده کنید که طبقات را ضدعفونی هم می‌کند. پس از خشک شدن قفسه ها آن ها را در جای خود قرار دهید. بدنه یخچال امرسان را با یک پارچه یا اسفنج پاک کنید. بهتر است برای تمیز کردن قسمت داخلی از مواد شوینده استفاده نکنید، چرا که احتمال دارد، غذایتان بوی این مواد را به خود بگیرند. برای تعمیر یخچال امرسان در مشهد با نمایندگی یخچال امرسان در مشهد تماس بگیرید.

RE13 84

ارورهای پرتکرار ثبت شده در نمایندگی یخچال امرسان در مشهد

یخچال ها به سبب کار شبانه روزی و بی وقفه، بیش از سایر لوازم منزل در معرض خرابی و بروز ایراد است. یخچال فریزر امرسان، انواع ایرادات یخچال را به صورت خودکار شناسایی کرده و به اطلاع کاربر می‌رساند. معنی برخی از ارورهای پرتکرار ثبت شده در نمایندگی یخچال امرسان در مشهد، به شرح زیر است.

ارور DA: این خطا حاکی از ایراد در دمپر دستگاه است. دمپر یک قطعه مکانیکی است که در بین دریچه یخچال و فریزر قرار گرفته است. کمپرسور یا همان موتور یخچال امرسان، وظیفه تولید سرما را بر عهده دارد. سرمای تولید شده در این دستگاه، ابتدا به قسمت فریزر وارد می‌شود و سپس به قسمت یخچال می‌رود.  وظیفه دریچه دمپر است که با دستوری که از برد الکترونیکی یا در یخچال های معمولی از ترموستات می گیرد باز و بسته می شود و در نتیجه سرما می‌تواند وارد قسمت یخچال شود. برای تعمیر یخچال امرسان در مشهد با شماره‌های 05132288855 یا 05132288866 تماس بگیرید.

ارور CO:این ارور وقتی ظاهر می شود که ایرادی در فن کمپرسور دستگاه وجود داشته باشد، این ارور روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود. ابتدا، این قسمت توسط تکنسین مربوطه بررسی می‌شود. در مرحله بعدی، باید اتصالات مربوط به فن و کمپرسور چک شود. همچنین در نظر داشته باشید که ممکن است مشکل از برد الکترونیکی یخچال باشد. برای تعمیر برد حتما از تکنسین وارد و با سابقه‌ی نمایندگی یخچال امرسان در مشهد تماس بگیرید.

ارور Rs: ارور فوق به معنای ایراد در برد یخچال است. اطلاعات فنی زیادی لازم نیست تا بدانید، برد یک وسیله برقی، مهم ترین قسمت این دستگاه است و تعمیر آن پیچیدگی های خاص خود را دارد. اما پیش از این که به سراغ تعمیر برد بروید، ابتدا از وصل بودن پریز و وصل بودن جریان برق مطمئن شوید. سپس به بررسی سنسور دمای دستگاه خود بپردازید. به کمک یک مولتی متر، رزیستور یا مقاومت سنسور یخچال را چک کنید. در صورت وجود هرگونه مشکل در اتصال سنسور، اتصال آن را برقرار کنید. چنانچه مقاومت سنسور با جدول دمایی اختلاف زیادی داشته باشد، باید آن را تعویض کنید. اگر مشکل از سنسور نبود، سیم های قهوه ای و زرد در مسیر برد را بررسی کنید. در صورت عدم مشکل در اتصال سیم ها باید آن ها را متصل کنید. اگر مشکل پیدا نشد باید تعمیرکار حرفه ای و مجرب، برد و یا سیم های برد را تعویض کند. این کار را به تعمیرکار مجاز نمایندگی یخچال امرسان در مشهد بسپارید.

ارور HE: ایراد در هیتر المنت و سیستم نوفراست مشکل دیگری است که در نمایندگی یخچال امرسان در مشهد به ثبت رسیده است، به معنای مشکل یخچال است. سیستم نوفراست یخچال امرسان، هر چند ساعت یک بار فعال شده و با آب کردن یخ و برفک های تشکیل شده در یخچال، کار یخ زدایی دستگاه را انجام می‌دهد. برای رفع مشکل ابتدا هیتر یا المنت را بررسی نمایید. سپس، اتصالات و سیم کشی های مربوط به هیتر را نیز بررسی کنید. اگر ایراد را در هیتر پیدا نکردید، برد الکتریکی دستگاه را بررسی کنید.

 

ارور CD: یکی دیگر از ارورهای ثبت شده در نمایندگی یخچال امرسان در مشهد، که می‌تواند منجر به دردسر زیادی برای کاربر شود ارور CD است. این خطا به معنی مشکل در کمپرسور یخچال امرسان است. برای رفع این مشکل، ابتدا کمپرسور و فن و همچنین اتصالات آن آن بررسی می‌شود. در صورت نیاز کمپرسور یا فن دستگاه را تعویض یا تعمیر نمایید. اگر اطمینان حاصل نمودید که مشکل از کمپرسور و فن نیست حتما دمپر را بررسی نمایید. هیتر دمپر و اتصالات آن را بررسی کنید. در صورت نیاز هیتر دمپر را تعویض یا تعمیر نمایید. اگر هیچ مشکلی در کمپرسور، فن و یا دمپر وجود نداشت، باید کمپرسور یخچال مورد بررسی قرار بگیرد. برای رفع این مشکل و تعمیر یخچال امرسان در مشهد توسط تکنسین های آموزش ÷دیده و با دانش با شماره‌های 05132288855 یا 05132288866 تماس بگیرید.

در ادامه با برخی از دلایل به وجود آمدن ایراد در موتور یخچال امرسان آشنا می‌شویم.

RE13 86

ایرادات موتوری یخچال امرسان

به دلایل مختلفی ممکن است موتور یخچال امرسان از کار بیفتد. کمپرسور یخچال وظیفه ی گردش و فشرده کردن گاز فریون یا مبرد یخچال در درون لوله های اواپراتور را بر عهده دارد که این گاز در کندانسور خنک شده و تبدیل به مایع می گردد. بر روی بدنه کمپرسور اغلب سه لوله دیده می شود. این لوله ها، لوله ی مخصوص شارژ گاز، لوله‌ی رفت و برگشت یخچال هستند. این وسیله در یخچال به صورت دائمی کار نمی‌کند و در مدل های مختلف بعد از هر سی تا چهل دقیقه کار، بین بیست تا سی دقیقه خاموش می‌شود و پس از کم شدن دمای یخچال، مجددا فعالیت خود را آغاز می‌کند. به دلایل مختلفی نظیر افت و خیز شدید ولتاژ، کم شدن گاز فریون، کاهش توان موتور بر اثر استهلاک و … ممکن است دستگاه به دمای مورد نظر که توسط کاربر تنظیم شده است نرسد. در این زمان، برد اجازه توقف به کمپرسور نمی دهد و موتور یخچال به اصطلاح یکسره می‌شود.

 

تعمیرات در نمایندگی یخچال امرسان در مشهد

برای حفظ کارآیی و عملکرد دستگاه، باید قطعات یدک مورد نیاز آن را از نمایندگی یخچال امرسان در مشهد تهیه نمایید. همچنین این کار در مشهد سرویس، با استفاده از تکنسین های مجرب و متخصص که خدمات خود را به صورت تضمین شده به مشتریان ارائه می‌کنند انجام می‌شود. به همین دلیل، در سالهای اخیر این مرکز مورد استقبال و توجه ویژه مشتریان قرار گرفته است. برای استفاده از خدمات مشهد سرویس ، با شماره های 05132288855 یا 05132288866 تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up