• شناسه خبر : 65145
  • تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1401 - 01:07

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: طرح رایگان آموزش هنر در راستای شعار تحول و عدالت محوری دولت سیزدهم در استان اردبیل برگزار می شود.

عبدالله بحرالعلومی: طرح رایگان آموزش هنر در اردبیل اجرایی می شود

آموزش هنر، در راستای تحقق شعار سال برگزار می شود


عبدالله بحرالعلومی با اعلام اینکه طرح آموزش رایگان هنر در راستای شعار تحول و عدالت محوری دولت سیزدهم و برنامه های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته کشور برگزار می شود، گفت: توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی از اهداف مهم اجرای طرح آموزش رایگان مهارت های مختلف هنری در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی است.

وی با بیان اینکه کلیه برنامه های آموزشی این طرح بدون دریافت هزینه و کاملا رایگان خواهد بود، افزود: در مرحله دوم این طرح، هنرمندان و علاقه مندان به هنر در استان های آذربایجان شرقی, خراسان رضوی, کرمان, گلستان, کردستان, کرمانشاه, همدان, اردبیل, چهارمحال و بختیاری فرصت بهره مندی از این طرح نصیب شان شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اعلام اینکه این طرح در 30 رشته مختلف مهارتی و هنری برگزار می شود، اظهار داشت: طرح آموزش رایگان هنری در شهرهای گیوی، خلخال، گرمی، نیر، نمین، بیله سوار و پارس آباد برگزار می شود.

بحرالعلومی افزود: سفالگری، لعابکاری و تزئین روی سفال، هنر کاشی سازی، خوشنویسی با قلم درشت، هنر معرق کاری چوب، فرهنگ و آداب خانه داری، طراحی نقوش سنتی ایرانی، نوازندگی سازهای بومی و محلی، نوازندگی ساز ایرانی، آموزش تئوری موسیقی، ساخت و تولید سازهای ایرانی، طراحی گرافیک رنگی، طراحی گرافیک سیاه و سفید، کاربر رایانه، طراحی عمومی، گریم(چهره پردازی)، طراحی صحنه، گویندگی و فن بیان، طراحی مد و لباس، مجسمه سازی و حجم سازی، انیمیشن، مربیگری نقاشی کودک، نگارگری، نقاشی عمومی، تدوین فیلم، تصویر برداری، عکاسی دیجیتال، صفحه آرایی رایانه ای، گرافیک تبلیغاتی و گرافیک بسته بندی از عناوین رشته های مختلف آموزشی این طرح در شهرهای استان اردبیل است.

وی گفت: کلیه هنرمندان و علاقمندان به هنر می توانند از طریق طریق سامانه http://amoozesh.azmoonehonar.ir برای حضور و شرکت در دوره های آموزشی این طرح ثبت نام نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اعلام اینکه برنامه آموزشی بر اساس نوع مهارت و تعداد متقاضی به صورت حضوری و یا آموزش از راه دور (آنلاین) خواهد بود، از اعطای مدرک رسمی و گواهی نامه پایان دوره به کلیه شرکت کنندگان در این طرح خبر داد.

بحرالعلومی گفت: جاماندگان از ادامه تحصیل در دوره متوسطه با شرکت در این دوره ها و پس از کسب مهارت لازم می توانند در آزمون های ادواری ثبت نام و شرکت نموده و در صورت قبولی، گواهینامه مهارتی دریافت نمایند و جهت اخذ دیپلم کار و دانش به وزارت آموزش و پرورش ارائه کنند.


المان نقاشی دیواری

آموزش هنر در 30 رشته مختلف مهارتی و هنری برگزار می شوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up