• شناسه خبر : 65356
  • تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1401 - 02:20

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: طرح کاروان سلامت در مناطق محروم اجرا شد.

طرح کاروان سلامت

طرح کاروان سلامت خدمات پزشکی به مردم کوهسار هیر ارائه کرد


عزت الله ضربی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مانور درمان اضطراری و کاروان سلامت به مناسب هفته هلال احمر و صدمین سال تأسیس جمعیت هلال احمر طبق برنامه ریزی های به عمل آمده و همزمان با سراسر کشور در ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه طی ۲ روز در روستای کوهساره بخش هیر شهرستان اردبیل برگزار شد.

وی از ارائه خدمات رایگان پزشکی به ۶۹۵ نفر از اهالی روستا در این مانور خبر داد و گفت: پزشکان داوطلب، پرستار، تکنسین دارویی، مشاور مادر و کودک، مشاور بهداشت روان، مشاور تغذیه، کارشناسان توانبخشی، تیم واکنش سریع و تیم آنست در این مانور به کار گرفته شده بودند و به صورت رایگان خدمات ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه یکی از مهم ترین اهداف این مانور، انجام مانور پناهگیری و تخلیه اضطراری بود، افزود: حضور تیم سحر در راستای نشاط کودکان و حضور کارشناسان توانبخشی جهت غربالگری دانش آموزان از لحاظ صافی پا، اختلالات حرکتی و اسکلتی از دیگر اقدامات این طرح بود.

ضربی بیان کرد: هلال احمر به عنوان مجموعه مردم نهاد توانسته صدمین سال و یک قرن از تأسیس و راه اندازی این مجموعه را جشن بگیرد که این افتخاری بزرگ برای ماست که طی این مدت در کنار مردم و برای مردم خدمت کرده ایم.

وی ادامه داد: غبارروبی مزار شهدا، تجلیل از خانواده های ایثارگران هلال احمر و جوانان فعال در این حوزه، برگزاری همایش پیاده روی دور شورابیل با هدف کمک به نشاط جامعه و برپایی نمایشگاه توانمندی های هلال احمر و دیدار با مسئولان استانی و شهرستانی از دیگر برنامه های اجرایی هفته هلال احمر است.


 

طرح کاروان سلامت

ارائه طرح کاروان سلامت به ۶۹۵ نفر از اهالی روستادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up