• شناسه خبر : 6543
  • تاریخ انتشار : 08 خرداد 1398 - 01:22

استاندار اردبیل گفت: به علت اقتصادی نبودن مشاغل روستایی شاهد مهاجرت بی رویه از روستا به شهر هستیم که همین امر منجر به بروز پدیده حاشیه نشینی و بعضی معضلات اجتماعی می شود.

اکبر بهنام جو

اقتصادی نبودن مشاغل روستایی پدیده مهاجرت را تشدید کرده است

به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل گفت: به دلیل اقتصادی نبودن مشاغل روستایی، پدیده مهاجرت از مناطق روستایی به شهرها تشدید شده است.

اکبر بهنام جو در دیدار با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح کرد: متاسفانه به علت اقتصادی نبودن مشاغل روستایی از جمله دامداری های سنتی و یا نگهداری دام های بومی کم بازده، شاهد مهاجرت بی رویه از روستا به شهر هستیم که همین امر منجر به بروز پدیده حاشیه نشینی و بعضی معضلات اجتماعی می شود.

مهاجرت

وی با اشاره به ظرفیت های استان در خصوص اجرای طرح های دامپروری متذکر شد: بیش از ۵۰ درصد از سطح کل اراضی استان بالغ بر ۱۸۰ کیلومتر مربع به مراتع اختصاص یافته و جمعیت واحد دامی سبک و سنگین استان ۳۹۵۰ هزار واحد است.

استاندار اردبیل با اشاره به موضوع انتخاب اردبیل به عنوان پایلوت کشور در دامپروری بیان داشت: این استان آمادگی کامل دارد تا همه امکانات و زیرساخت های مورد نیاز گروه های سرمایه گذاری و مجریان طرح های توسعه دامپروری را تامین کند.

مهاجرت

وی افزود: شرکت های کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس استان در کنار دیگر ظرفیت های استان، شرایط انتخاب استان را در اجرای طرح های دامپروری به عنوان پایلوت کشور مهیاتر می کند.

بهنام جو اضافه کرد: نهادهای ذی ربط برنامه های خود را برای عملیاتی کردن طرح پایلوت دامپروری کشور، برای اوایل هفته آینده تهیه و آماده خواهند کرد.

مهاجرتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up