• شناسه خبر : 65502
  • تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1401 - 11:40

فرماندار شهرستان نمین گفت: جنگل فندقلو از جشنواره بابونه با هدف معرفی پتانسیل و جاذبه های گردشگری این جنگل و شهرستان نمین میزبانی می‌کند.

بابونه فندقلو

18 خرداد آغاز جشنواره بابونه در نمین


طیب امینی در جلسه هماهنگی جشنواره بابونه اظهار کرد: جشنواره گل‌های بابونه با هدف معرفی پتانسیل و جاذبه‌های گردشگری جنگل فندقلو با محوریت گل‌های بابونه برای هشتمین سال در روزهای ۱۸، ۱۹و ۲۰ خرداد به مدت سه روز در محل سایت گردشگری فندقلوی این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی برگزاری جشنواره بابونه را فرصتی برای معرفی پتانسیل بالقوه گردشگری اعلام کرد و بیان کرد: در این جشنواره تلاش می‌شود توانمندی و تولیدات کشاورزی به ویژه در زمینه داروهای گیاهی، صنایع دستی از جمله گلیم، صنعت، آثار فرهیختگان و مشاهیر نمین، هنرهای تجسمی، غذاهای سنتی، قابلیت‌های ورزشی، فعالیت‌های بخش خصوصی و کارخانجات، مناطق گردشگری و آثار باستانی نمین معرفی و به نمایش گذاشته شود.

فرماندار نمین با اشاره به اینکه دهیاران روستاهای مسیر باید نسبت به بهسازی و زیباسازی چهره روستا اقدام کنند، ادامه داد: جنگل فندقلو با توجه به موقعیت خاص و تلاقی با استان گیلان و وجود گردنه بی‌نظیر و زیبای حیران و همچنین دارا بودن آب و هوای مطبوع پذیرای گردشگران و میهمانان از سراسر کشور خواهد بود.

امینی با تاکید بر اینکه جشنواره گل‌های بابونه یکی از مهمترین و پرمخاطب ترین جشنواره‌های استان است، افزود: برای معرفی جشنواره گل‌های بابونه از تمام ظرفیت‌های وسایل ارتباط جمعی، فضای مجازی و فعالین اجتماعی استفاده خواهیم کرد.

سیداحمد موسوی، سرپرست شهرداری نمین نیز در این جلسه به پخش مستقیم افتتاحیه این جشنواره از شبکه سراسری شما اشاره کرد و افزود: ایجاد محیط بانشاط و افزایش شادابی اجتماعی رویکرد جشنواره است و با حمایت دستگاه‌های شهرستانی و استانی برگزار خواهد شد.


بابونه فندقلو

جشنواره بابونه پرمخاطب ترین جشنواره‌ استان اردبیل استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up