• شناسه خبر : 65503
  • تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1401 - 11:01

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از کاهشی شدن روند بیماری کرونا در استان اردبیل خبر داد.

کرونا

روزهای خوب بدون فوتی بیماری کرونا در اردبیل


علی محمدیان اردی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خوشبختانه روزهای خوب بدون فوتی کرونایی سپری می‌شود که نشانه خوبی از وضعیت استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته است، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا در استان اردبیل ثبت نشده که نشان از کاهشی شدن روند بیماری در استان اردبیل است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع این بیماری در استان اردبیل ۲ هزار و ۸۰۲ نفر فوت شده اند، بیان کرد: خطر شیوع کرونای جهش یافته جدی است و مردم مراقبت های بهداشتی را افزایش دهند و همچنان باید دقت بیشتری نسبت به کاهش رفت و آمد ها و ترددهای بی مورد داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های سرعین، اصلاندوز، بیله سوار، کوثر، نیر و نمین در وضعیت زرد و شهرستان های اردبیل، خلخال، پارس آباد، گرمی و مشگین شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

محمدیان اردی به وضعیت انجام واکسیناسیون در استان اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون با تحت پوشش قرار دادن تمامی سنین در استان بیش از ۲ میلیون و ۲۲۵ هزار دوز واکسن ضد کرونا در قالب دوز اول، دوم و سوم تزریق شده است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط همه مردم و پرهیز از عادی انگاری درباره کرونا خاطرنشان کرد: حتی افرادی که سه دز واکسن کرونا زده اند و ۲ هفته از زمان واکسیناسیون آنها گذشته باید ماسک زده و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند چون واکسیناسیون سبب پیشگیری از ابتلا نمی شود و تنها در پیشگیری از مرگ و میر مؤثر است.


کیت ویروس کرونا

خطر شیوع بیماری کرونا جهش یافته جدی استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up