• شناسه خبر : 65623
  • تاریخ انتشار : 03 خرداد 1401 - 01:51

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه پل قدس و پل نیایش تا شهریورماه افتتاح می شود، گفت: پل شهید سلیمانی با اعتباری بیش از ۷۰ میلیارد تومان بصورت رسمی در اختیار شهروندان قرار گرفت.

محمود صفری: افتتاح پل شهید سلیمانی با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد تومان

به گزارش شهرخوان، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، پل شهید سلیمانی با اعتباری بیش از ۷۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

محمود صفری در این مراسم اظهار کرد:  دوربرگردان میدان علی دایی (میدان ورزش سابق) نیز که پیش از این به‌صورت آزمایشی استفاده می‌شد از امروز به‌صورت رسمی در اختیار همشهریان قرار خواهد گرفت.

کلنگ زنی دو پارک اردبیل در دست اقدام است

شهردار اردبیل با بیان اینکه ۱۰ هکتار به فضای سبز شهر اردبیل اضافه می‌شود، تصریح کرد: کلنگ‌‌زنی پارک میراشرف به مساحت ۶ هکتار و پارک خانواده واقع در مجتمع فرهنگی شورابیل به مساحت ۴ هکتار نیز در دستور کار است.

وی گفت: فاز اول پارک سردار سلیمانی آماده شده و تا شهریورماه به بهر‌ه‌برداری خواهد رسید.

صفری به افتتاح چندین طرح و پروژه مهم تا شهریورماه سال‌جاری در سطح شهر اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا پل قدس، پل نیایش و کارخانه ساخت پازل و سنگ‌فرش را به‌طور کامل تا شهریورماه به افتتاح برسانیم.

وی بیان کرد: در بین تمامی استان‌ها، تنها اردبیل به سیستم کنترل ترافیک مجهز نیست که راه‌اندازی این سیستم نیز در اولویت شهرداری و شورای شهر اردبیل است.

خریداری ۶۰ دستگاه اتوبوس برای سامان‌دهی ناوگان حمل‌ونقل شهری

شهردار اردبیل اضافه کرد: در راستای سامان‌دهی ناوگان حمل‌ونقل شهری نیز، ۶۰ دستگاه اتوبوس اسکانیا، از سهمیه کلانشهرها خریداری شده است که تا شهریورماه به ناوگان شهری اضافه خواهد شد و اتوبوس‌های جدید جهت خدمات‌دهی بهتر به مردم، مجهز و به‌روز هستند.

10 هزار تن آسفالت در اردبیل پخش خواهد شد

افزود: همچنین در راستای انتقال مشاغل مزاحم به خارج شهر، انتقال بازار آهن‌فروشان در دستور کار قرار دارد که قرار است این بازار در خارج از شهر و در زمینی بالغ بر ۳۸ هکتار ایجاد شود.

وی به آسفالت سطح شهر اردبیل اشاره کرد و گفت: امسال ۱۰ هزار تن قیر خریداری شده است که بخشی زیادی از خیابان‌ها، معابر و کوچه‌ها آسفالت‌ریزی خواهد شد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up