• شناسه خبر : 65757
  • تاریخ انتشار : 07 خرداد 1401 - 02:53

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح فرآیندها باید طوری باشد تا آثار حذف ارز ترجیحی در زندگی مردم احساس نشود گفت: جلوگیری از افزایش قیمت، نان، دارو و بنزین خط قرمز مجلس است.

مجلس

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی اظهار داشت: مشکل جدی بیکاری در برخی از شهرستان‌ها وجود ندارد و اگر از ظرفیت‌های موجود به اندازه کافی استفاده شود می‌توانیم واحدهای راکد را به چرخه تولید بازگردانیم و علاوه بر رونق اقتصاد شاهد توسعه اشتغال‌زایی نیز باشیم.

وی با اشاره به مخالفت برای حذف ارز ترجیحی نیز بیان کرد: وضعیت اقتصادی کشور و مردمی کردن توزیع عادلانه یارانه‌ها باید با رفع مشکلات اساسی در دستور کار باشد تا بتوانیم مشکلاتی از قبیل تامین کافی آرد را محقق کنیم و مشکلاتی از قبیل افزایش قیمت ضروریات مردم را برطرف کنیم.

موسوی اظهار کرد: مردم نباید نگران افزایش قیمت بنزین، دارو و نان بوده و در این زمینه نیز اجازه افزایش قیمت وجود ندارد، نانوایی‌ها می‌توانند با مراجعه به ادارات ذیربط مشکلات موجود را در این زمینه برطرف کنند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اصلاح فرآیندها برای این که به مرحله‌ای برسیم تا آثار حذف ارز ترجیحی در زندگی مردم احساس نشود موضوعی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

موسوی اظهار کرد: جلوگیری از افزایش قیمت، نان، دارو و بنزین خط قرمز مجلس است و دولت اجازه افزایش نرخ کالاها و مایحتاج را نخواهد داد که در این زمینه اقدام مجلس و دولت در آزاد کردن واردات گندم حرکتی ارزشمند و اساسی است و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سعی بر این است تعادل عرضه و تقاضا در بازار با فراهم‌سازی زیرساخت‌های صدور کارت الکترونیکی کالاهای اساسی برای مردم را فراهم کنیم و در تامین کالاهای اساسی مشکلی نداشته باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up