• شناسه خبر : 65788
  • تاریخ انتشار : 08 خرداد 1401 - 01:01

وزیر بهداشت گفت: : کشورمان آمادگی صادرات ۴ میلیون دُز واکسن کرونا دارد که در نخستین محموله ۱۰۰ هزار دُز برای کشور ونزوئلا ارسال شد؛ این‌که ما می‌توانیم صادرکننده واکسن باشیم در حالی‌که قبلا نیاز به واکسن داشتیم، افتخار بزرگی بوده و نشان‌دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

واکسن

بهرام عین‌اللهی نماینده دولت و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان نشست کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار استان اردبیل اظهار کرد: برای پیشرفت اقتصادی کشور اجرای طرح ملی مردمی‌سازی یارانه‌ها لازم بود و همه مصمم به اجرای آن هستند و در این زمینه اردبیل جزو استان‌های موفق کشور در زمینه تنظیم بازار بوده و خدمات زیادی برای تنظیم بازار استان انجام یافته است و نکات و مسائلی مطرح‌شده را به تهران منتقل و سعی می‌کنیم که آن‌ها را برطرف نماییم.

وی افزود: کشورمان آمادگی صادرات ۴ میلیون دُز واکسن کرونا دارد که در نخستین محموله ۱۰۰ هزار دُز برای کشور ونزوئلا ارسال شد؛ این‌که ما می‌توانیم صادرکننده واکسن باشیم در حالی‌که قبلا نیاز به واکسن داشتیم، افتخار بزرگی بوده و نشان‌دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر بهداشت ادامه داد: بیماری آبله میمون سال‌ها در کشورهای مختلف وجود داشته و مربوط به حیوانات بوده که به انسان هم منتقل شده است؛ این بیماری بیش‌تر عوارض پوستی دارد و میزان مرگ و میر آن مثل کرونا نبوده و خیلی کم است.

عین‌اللهی بیان کرد: در کشور ما هم تعدادی موارد مشکوک مشاهده شده بود که انستیتو پاستور هیچ‌کدام از نمونه‌های موارد مذکور را تایید نکرد و بنابراین هنوز ورود آبله میمون به ایران ثابت نشده است؛ با این حال کارشناسان وزارت بهداشت در مرزها شرایط را کنترل می‌کنند و اقدامات لازم را برای موارد مورد نیاز انجام خواهند داد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up