• شناسه خبر : 65816
  • تاریخ انتشار : 09 خرداد 1401 - 01:38

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: اتمام پروژه روشنایی جاده اردبیل مغان به اعتبار نیاز دارد.

چراغ روشنایی

پیشرفت 60 درصدی پروژه روشنایی جاده اردبیل مغان 


کلیم الله وثوقی در نشست با نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به افت ۲۵ درصدی اسناد خزانه راهداری استان اظهار کرد: پیمانکاران جهت شرکت در مناقصه‌های راهداری که از مهمترین موانع و مشکلات این اداره کل است هیچ گونه تمایلی ندارند.

وی با بیان اینکه برای نگهداری راه‌های استان سالانه چیزی حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان باید هزینه شود، گفت: ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای راهداری استان اردبیل در نظر گرفته شده بود که ۸۰ درصد از محل اعتبارات ملی و ۶۰ درصد نیز از محل اعتبارات استانی تاکنون برای انجام امورات راهداری و نگهداری تخصیص یافته است، اما ۴۰ درصد تخصیص نیافته مابقی برنامه ریزی های استان را در انجام پروژه‌ها با مشکلاتی مواجه کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: اتمام پروژه روشنایی جاده اردبیل مغان که یکی از مطالبات مهم مردم است تاکنون ۶۰ درصد این پروژه به همت راهداری انجام شده است و به شرط تأمین ده میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه ده کیلومتر مابقی نیز انجام خواهد شد و تا شهریور ماه در اختیار مردم استان قرار خواهد گرفت.

وثوقی از انجام ۱۵۰ روز عملیات راهداری زمستانی در استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: راهداری استان دارای ۲۷۰ دستگاه ماشین آلات راهداری است که نیاز است ۱۴۳ دستگاه دیگر خریداری و مابقی دستگاه‌ها که عمر بالایی دارند نیز تجهیز شوند.

وی همچنین انجام خط کشی، ایمن سازی و اجرای روکش آسفالت محورهای اصلی و فرعی غیر شریانی را از مهمترین خواسته مردم دانست و گفت: محور بیله سوار نیازمند ۵۰ کیلومتر عملیات بهسازی است که انتظار داریم با حمایت نمایندگان و دولت اعتبار ویژه ای برای این طرح‌ها اختصاص یابد.


چراغ نورپردازی

اتمام پروژه روشنایی جاده اردبیل مغان تا شهریور ماهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up