• شناسه خبر : 65862
  • تاریخ انتشار : 11 خرداد 1401 - 12:49

نماینده مردم شهرستان های اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع دستی بهترین فرصت ایجاد اشتغال در محلات کم‌درآمد است.

صنایع دستی

صنایع دستی نیازمند بازاریابی مناسب است


صدیف بدری در نشست با مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل اظهار کرد: صنایع دستی جزو حرفه هایی است که به راحتی می توان در آن اشتغال ایجاد کرد و این صنایع بهترین فرصت برای ایجاد اشتغال در محلات کم درآمد است.

وی خاطرنشان کرد: برای احیای سهم صنایع دستی استانی مانند اردبیل از حوزه اقتصاد و اشتغال، در کنار آموزش باید برنامه ریزی برای عرضه استاندارد و بازاریابی، ارتقای تبلیغات و تقویت بازارچه های تخصصی علاوه بر سایر اقدام ها در دستور کار قرار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اقدامات انجام شده در حوزه میراث‌ فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌ دستی استان در سالهای اخیر را قابل تحسین دانست و افزود: پیش تر جای سرمایه گذار در حوزه گردشگری استان خالی بود که این سال ها سرمایه گذاران خوبی جذب شده اند و تاسیسات تاثیرگذاری در حوزه گردشگری از این طریق ایجاد شده و انتظار می رود که این روند بهتر از قبل ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: تسریع در روند صدور مجوز برای سرمایه گذاری ها، کوتاه کردن بروکراسی اداری و برخورد مناسب با سرمایه گذاران در روند جذب سرمایه گذار موثر است که مسئولان امر باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند.

بدری با اشاره به نیاز گردشگری استان به هتل های پنج ستاره بیان کرد: در زمینه هتل‌ در استان کمبود داریم که اقدامات مهمی در این مورد صورت گرفته و با افتتاح هتل پنج ستاره یاکاموز در روزهای آینده و با به نتیجه رسیدن سایر هتل های در حال تاسیس شرایط خوبی در این زمنیه حاکم خواهد شد.


صنایع دستی

احیای صنایع دستی نیاز به برنامه ریزی دارددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up