• شناسه خبر : 66030
  • تاریخ انتشار : 20 خرداد 1401 - 05:17

رئيس شوراي اسلامي شهر اردبيل گفت: شوراي شهر در قالب طرح مخالفت خود را با هرگونه ساخت و ساز در جلوي مسجد كارشناسان و بر هم خوردن سيما و منظر شهري اعلام كرده است.

جواد انصاری: شورا مخالف ساخت و ساز جلوي مسجد كارشناسان است

خبرنگار: شهرام جباری

به گزارش شهرخوان؛ جواد انصاري در سي و دومين جلسه رسمي شوراي شهر اردبيل با تسليت به بازماندگان حادثه تلخ قطار مسافربري مشهد – يزد اظهار كرد: جلوي وقوع اين حوادث بايد با اقدامات پيشگيرانه گرفته شود.

وي ميلاد امام مهرباني‌ها، ثامن‌الحجج علي‌ابن موسي‌الرضا (ع) را تبريك گفت و تصريح كرد: شايسته است جشن‌هاي دهه كرامت با شكوه هر چه تمامتر برگزار شده تا ايرانيان عشق و ارادت خود را به ساحت امام مهرباني‌ها نشان دهند.

رئيس شوراي اسلامي شهر اردبيل به 2 طرح امضا شده از سوي اعضاي شوراي شهر اشاره كرد و افزود: اولين طرح مربوط به الزام شهرداري براي جلوگيري از ساخت و ساز و احداث مجموعه‌هاي تجاري در جلوي مسجد كارشناسان است كه انتقادها و گلايه‌هاي مردمي و رسانه‌اي را زمينه‌ساز شده است.

انصاري در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: هر چند هيئت امناي مسجد اعلام مي‌كنند كه قصد اضافه كردن به محدوده مسجد را در ساخت و ساز جلوي آن دارند اما هرگونه به هم خوردن سيما و منظر مسجد امام علي كارشناسان قابل قبول نيست و اعضاي شوراي شهر به جد مخالفت خود را با اين رويه اعلام كردند.

وي اضافه كرد: در دور پنجم شورا هيچ عضوي از شوراي شهر در جلسات بها خدمات حاضر نشده و اگر اين كميسيون مصوباتي داشته، بدون همراهي شوراي شهر بوده است.

انصاري بيان كرد: نبايد در اين موضوع انگشت اتهام به سوي شورا بلند شود چرا كه شورا به هيچ وجه در صدور مجوز براي ساخت و ساز در جلوي مسجد كارشناسان دخيل نبوده و بايد مسئولان سابق شهرداري در اين زمينه پاسخگو باشند.

وي در ادامه سخنان خود اظهار كرد: به هيچ وجه شوراي شهر در مسائل فني ورود پيدا نمي‌كند و سعي بر اين است تا بررسي‌ها بيشتر در حوزه مالي و صدور مجوزها در اين ارتباط باشد و شوراي شهر در باب مسائل فني و صدور پروانه هيچ دخالتي در پروژه‌ها نداشته است.

انصاري تصريح كرد: اگر پروانه‌اي نيز براي اين پروژه‌ها صادر شده بايد هر چه سريعتر ابطال شود تا پاسخي قانع‌كننده به دغدغه‌هاي مردم داشته باشيم.


پروژه ساخت

شورا در صدور مجوز براي ساخت و ساز در جلوي مسجد كارشناسان دخيل نیستدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up