• شناسه خبر : 6635
  • تاریخ انتشار : 11 خرداد 1398 - 10:44

با حضور معاون وزیر بهداشت اولین بخش پیوند کلیه استان اردبیل در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل به صورت رسمی افتتاح و آغاز به‌کار کرد.

قدرت اخوان اکبری

به گزارش شهرخوان، در این مراسم که شامگاه پنجشنبه برگزار شد، علاوه بر مدیران وزارتی؛ نماینده ولی فقیه در اردبیل، نمایندگان استان و برخی از مسئولان و پزشکان حضور داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این مراسم طی سخنانی ضمن اعلام آغاز رسمی عمل پیوند کلیه در این استان برای اولین بار افزود: این بخش طی هفته های اخیر بطور کامل آماده شده بود و طی هفته گذشته دو پیوند کلیه با حضور دکتر سیم فروش از اساتید برجسته پیوند کلیه کشور و تیم پیوند استانی در این بخش انجام شد که کاملاً موفقیت آمیز بود.

قدرت اخوان اکبری با اشاره به روند راه اندازی این بخش در بیمارستان امام اردبیل تصریح کرد: طی شش ماه گذشته که استارت افتتاح این بخش زده شد پیگیری های گسترده ای در ابعاد مختلف از جمله در بحث مراحل اداری و اجرایی و بویژه روند فنی و راه اندازی فیزیکی صورت گرفت که اقدام قابل توجهی برای دانشگاه بود.

وی با بیان اینکه امروز این بخش به یکی از مجهزترین بخش های پیوند کلیه در کشور تبدیل شده است، متذکر شد: راه اندازی این بخش با مساعدت و توجه ویژه مدیران ارشد استان، نمایندگان، تمام عوامل دانشگاه علوم پزشکی و بویژه تیم پیوند کلیه استان از جمله دکتر محسنی راد، دکتر سبزواری و دکتر حسن پور محقق شد که باید قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به اهمیت ایجاد بخش پیوند کلیه در بیمارستان امام اردبیل یادآور شد: با راه اندازی این بخش بی شک شاهد کاهش بیماران دیالیزی استان، افزایش امید به زندگی بیماران کلیه، کاهش هزینه های تحمیل شده به بیماران به دلیل اعزام به استان های دیگر و جلوگیری از اعزام بیماران خواهیم بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up