• شناسه خبر : 66384
  • تاریخ انتشار : 07 تیر 1401 - 12:14

فرماندار اردبیل گفت: با توجه به این که شرایط لازم و مناسب برای مقاوم‌سازی سرای حاج یوسف وجود ندارد امری لازم و ضروری است تا نسبت به تخلیه فوری و مقاوم‌سازی این بازار قدیمی اقدامات لازم انجام یابد.

بازار

ایسنا: محمد اعتماد پیش از ظهر امروز در بازدید از آخرین وضعیت سرای حاج یوسف اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که شرایط لازم و مناسب برای مقاوم‌سازی سرای حاج یوسف وجود ندارد امری لازم و ضروری است تا نسبت به تخلیه فوری و مقاوم‌سازی این بازار قدیمی اقدامات لازم انجام یابد.

وی بیان کرد: مرمت ساختمان‌ها و بناهای قدیمی در اولویت مسئولان امر به ویژه شهرداری قرار گرفته و باید در این زمینه تخلیه فوری و مقاوم‌سازی این بازار قدیمی در اولویت قرار بگیرد تا شاهد جریان تلخ متروپل نباشیم چرا که مرمت و بازسازی بناهای کم‌دوام باید در اولویت قرار بگیرد.

فرماندار شهرستان اردبیل ادامه داد: اطلاعیه تخلیه فوری بازار حاج یوسف توسط شهرداری صادر شده و با توجه به این که 100 کسبه در این بازار فعالیت می‌کنند اما همچنان بعد از گذشت 70 سال از زمان تاسیس این بازار دیگر این بنا به یک بنای فرسوده و غیرمقاوم تبدیل شده که در شرایط کنونی امکان مقاوم‌سازی آن وجود ندارد.

اعتماد اظهار کرد: در تلاش هستیم با حمایت همه‌جانبه فعالان بازار حاج یوسف به تخلیه هر چه سریع‌تر و نیز بازسازی آن کمک کرده و با همراهی و هماهنگی بیشتر نسبت به پرداخت تسهیلات و صدور پروانه در فضاهای جدید دست یابیم که در این زمینه بازسازی و مقاوم‌سازی این مجموعه در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: امید می‌رود با همراهی کسبه و صاحبان ملک بازسازی و مقاوم‌سازی این مجموعه در کم‌ترین زمان ممکن انجام یابد تا بتوانیم از اتفاقات مشابهی همچون پلاسکو جلوگیری کنیم که این موضوع به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است و نباید در این زمینه هیچ کوتاهی وجود داشته باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up