• شناسه خبر : 66643
  • تاریخ انتشار : 26 تیر 1401 - 12:42

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل از شفاف‌سازی گزارش های مالی شهرداری اردبیل مطابق ماده ۷۱ قانون شهرداری‌ها با پیگیری شورای ششم خبر داد.

میرمحمد سیدهاشمی

گزارش های مالی شهرداری منتشر می شود


میرمحمد سید هاشمی روز پنجشنبه ۲۳ تیرماه در سی و ششمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تاکید بر اهمیت شفافیت و ارائه گزارش های مالی به صورت منظم به شورا و افکار عمومی اظهار داشت: بر اساس ماده ۷۱ قانون شهرداری ها، شهرداری اردبیل مکلف است هر شش ماه یکبار صورت جامعی از درآمد و هزینه شهرداری را برای اطلاع عموم منتشر کند.

️وی با اشاره به پیگیری های مستمر شورای ششم در این خصوص ادامه داد: سال گذشته گزارش شش ماهه اول سال ۱۴۰۰، توسط شهرداری ارائه شد و در خصوص شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ نیز با پیگیری های انجام شده این مهم میسر شده است.

️سید هاشمی درآمد و هزینه شهرداری اردبیل در سال ۱۴۰۰ را ۷۵۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بودجه جاری شهرداری ۳۷۵ میلیارد تومان و بودجه عمرانی ۳۷۸ میلیارد تومان بوده و شاهد تقسیم سر به سر بودجه بین بخش جاری و عمرانی هستیم.

️وی به مقایسه صورت های مالی شهرداری در شش ماهه اول و دوم سال ۱۴۰۰ پرداخت و تصریح کرد: بودجه عمرانی شهرداری اردبیل در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ نسبت به شش ماهه اول ۳ برابر افزایش یافته است.

️رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اردبیل بر اهمیت گزارش‌ های حساب رسی و تفریغ بودجه تاکید کرد و گفت: شفاف سازی دخل و خرج شهرداری، ارائه مستمر صورت های درآمدی و هزینه ای به نهادهای نظارتی و مردم گامی مهم در راستای ایجاد انضباط مالی در شهرداری اردبیل است که شورا با دقت و حساسیت دنبال می کند.


میرمحمد سیدهاشمی

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up