• شناسه خبر : 66647
  • تاریخ انتشار : 26 تیر 1401 - 12:41

عضو شورای شهر اردبیل گفت: ‍ رودخانه تاریخی بالیقلو چای به صورت ویژه رسیدگی و ساماندهی شود.

بهروز اسکندرپور

تسریع در احیا و زیبا سازی رودخانه بالیقلو چای


بهروز اسکندرپور با اشاره به اهمیت تاریخی و تسریع در احیا و زیبا سازی رودخانه بالیقلو چای افزود: یکی از مراکز مهم، تاریخی و حیاتی برای شهروندان و گردشگران، رودخانه تاریخی بالیقلو چای است که ریشه در تاریخ و فرهنگ اردبیل دارد.

وی افزود: این رودخانه در طول تاریخ از لحاظ اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت بوده که هویت تاریخی اردبیل با رودخانه بالیقلو چای گره خورده است.

عضو شورای شهر اردبیل در جلسه رسمی شورای شهر ضمن اشاره به جایگاه ویژه این رودخانه گفت: یکی از مکانهای مهم شهر که می تواند با برنامه و طراحی خوب ،با ایجاد نشاط شهری مورد استفاده شهروندان و گردشگران قرار گیرد و نیز بستر مناسبی جهت سرمایه گذاری و ایجاد درآمد پایدار شهری باشد.

اسکندرپور بیان کرد: در روزهای گذشته به همراه محققان حوزه تاریخ بازدیدی از مسیر گردشگری رودخانه بالیقلو چای از مسیر بیمارستان امام خمینی(ره) تا انتهای رودخانه داشتیم که دیدن برخی تصاویر زننده در این مسیر بسیار ناراحت کننده بود، بطوریکه در انتهای مسیر با کاشت سیب زمینی در بستر رودخانه مواجه شدیم.

وی از شهردار و مسئولین مربوطه خواست که در اولویت کاری و کوتاهترین زمان ممکن نسبت به ساماندهی رودخانه و بسترسازی مناسب جهت ورود سرمایه گذاران به این حوزه اقدام شایسته انجام شود.


بهروز اسکندرپوردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up