• شناسه خبر : 66702
  • تاریخ انتشار : 27 تیر 1401 - 01:05

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: پوشش بیمه آحاد جامعه دغدغه اصلی دولت است.

دفترچه تامین اجتماعی

پوشش بیمه گروه سنی ۱۸ تا ۵۴ در اردبیل آغاز شد


افشین شیرزاده در بازدید از شعبه تأمین اجتماعی اردبیل با بیان اینکه دغدغه اصلی دولت مردمی تقویت پوشش بیمه‌ای برای آحاد جامعه است، اظهار کرد: طرح پوشش بیمه‌ای آحاد جامعه به ویژه در گروه سنی ۱۸ تا ۵۴ در سطح استان اردبیل آغاز شده است.

وی افزود: هیچ فردی از پوشش بیمه‌ای محروم نخواهد ماند و افرادی که تاکنون تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار نگرفتند و واجد شرایط هستند، می‌توانند با مراجعه به سامانه بیمه اطلاعات خود را ثبت کرده و از پوشش بیمه‌ای تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: تاکنون ۵ هزار نفر در استان اردبیل عضو بیمه تأمین اجتماعی شده‌اند که همه صاحبان حرف، مشاغل آزاد و اصناف می‌توانند از مزایای بیمه ارزان قیمت مهیا شده توسط سازمان تأمین اجتماعی و حمایت دولت استفاده کنند.

شیرزاده با بیان اینکه در سال جاری هیچ برنامه‌ای در راستای پرداخت جرایم کارفرمایان در نظر گرفته نشده است، ادامه داد: سقف بخشودگی در سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان برای جرایم کارفرمایان در استان در نظر گرفته شده بود که با توجه به سیاست‌های سازمان در این زمینه تقسیط بلند مدت بدهی کارفرمایان انجام می‌شود.

وی به افتتاح شعبه سوم در محدوده میدان وحدت اردبیل در مداد ماه اشاره کرد و گفت: بدون مراجعه حضوری امکان ثبت‌نام در قالب سامانه تأمین برای متقاضیان وجود دارد و امیدواریم در قالب این طرح متقاضیان واقعی ثبت اطلاعات داشته باشند.


تامین اجتماعیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up