• شناسه خبر : 66814
  • تاریخ انتشار : 30 تیر 1401 - 07:40

محمود صفری میزان بدهی شهرداری در شهریور ۱۴۰۰ را 702 میلیارد تومان اعلام کرد.

بدهی 702 میلیاردی شهرداری اردبیل

محمود صفری، در سی‌و‌هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر  میزان بدهی شهرداری اردبیل در شهریور ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

۱۱۰ میلیارد بدهی به تامین اجتماعی

۹۲ میلیارد بدهی به بانک شهر

۵۰۰ میلیارد بدهی به پیمانکاران شهرداری

وی میزان پرداخت کلی بدهی ها را در ۱۰ ماه گذشته را ۳۷۰ میلیارد اعلام کرد.

شهردار اردبیل با اشاره به پرداخت بیش از نیمی از بدهی‌های انباشته شهرداری، گفت: طی ۹ماه اخیر ۳۷۰ میلیارد تومان از بدهی‌های انباشته شهرداری اردبیل با برنامه‌ریزی پرداخت شد.

محمود صفری  اظهار کرد: بعد از تحویل گرفتن شهرداری در طی ۹ ماه اخیر، ۳۷۰ میلیارد تومان از بدهی شهرداری تأمین اعتبار و پرداخت شد.

وی با بیان این‌که شهرداری اردبیل حدود ۷۰۰ میلیارد تومان معوقات از سال‌های گذشته داشت، افزود: از مجموع بدهی‌ها، ۱۱۰ میلیارد تومان بدهی به سازمان تامین اجتماعی، ۹۲ میلیارد تومان بدهی به بانک شهر و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران بود.

هزینه کرد 60 میلیارد تومان اعتبار عمرانی طی تیرماه سال‌جاری

شهردار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر با تلاش‌های انجام شده بحران معوقات سال‌های گذشته در شهرداری تا حدودی پایان یافته و شهرداری بر انجام پروژه ‌های عمرانی سطح شهر تمرکز کرده به‌طوری‌که تا تیر ماه ۱۴۰۱، حدود ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه عمرانی هزینه شده است.

صفری عنوان کرد: امیدواریم با کمک شورای اسلامی شهر و با تلاش سایر همکاران مابقی بدهی‌ها نیز پرداخت شود.

وی ادامه داد: از ۷۶ میلیارد تومان الباقی بدهی بیمه پیمانکاران با توافق طرفین با شرایط تقسیط و یا واگذاری مایملک سهل‌البیع به تامین اجتماعی اصل بدهی بیمه پیمانکاران طرف قرارداد به زودی پرداخت می‌شود و این پیمانکاران نگران مشکلات بیمه خود نباشند.

شهردار اردبیل گفت: مطالبات و نارضایتی پیمانکاران ارتباط مستقیم تحقق صحیح برنامه‌ها و کیفیت طرح‌ها و پروژه‌ها دارد و این مسئله برای شهرداری اردبیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

محمود صفریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up