• شناسه خبر : 66847
  • تاریخ انتشار : 01 مرداد 1401 - 02:56

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از ثبت نخستین مورد فوتی شیوع پیک هفتم کرونا در این استان خبر داد و گفت: روند شیوع موج هفتم در این استان گسترده و سریع است.

پی سی آر کرونا

علی محمدیان اردی  افزود: از آغاز پیک هفتم کرونا در استان اردبیل، شاهد روند افزایش بستری و موارد مراجعه سرپایی در مراکز بهداشتی و درمانی هستیم، به طوری که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ بیمار جدید به علت ابتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۴ بیمار در مراکز درمانی استان به علت ابتلا به کووید.۱۹ بستری هستند که چهار نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه کرونا بستری بوده و تحت درمان قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با هشدار جدی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی همه مردم اظهار کرد: شهروندان از عادی انگاری بیماری کووید.۱۹ خودداری کنند و ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

وی به افرادی که بیش از ۶ ماه از دریافت آخرین دُز واکسن کرونا آنها گذشته است، توصیه کرد که جهت تزریق واکسن یادآور به مراکز تزریق واکسن در سطح استان مراجعه کنند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل دو روز پیش نیز از افزایش ۶ برابری آمار مراجعه سرپایی بیماران با علائم سویه جدید کرونا به مراکز بیمارستانی و بهداشتی استان خبر داد و شمار مراجعه روزانه را ۶۲۰ نفر اعلام کرد.

به گفته دکتر محمد جعفرزاده، تست ۳۰ درصد از مراجعان با علائم کرونا مثبت بوده که نشان دهنده شدت شیوع این سویه از کرونا در سطح استان اردبیل است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up