• شناسه خبر : 66852
  • تاریخ انتشار : 01 مرداد 1401 - 02:51

کارشناس مسئول زنبورداری جهاد کشاورزی اردبیل گفت: هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد از چهار هزار زنبوردار فعال در این استان دارای شناسه زنبورداری هستند.

عسل

دهقان باقری با بیان این که همه خدمات و امور مربوط به زنبورداری در استان اردبیل پس از این به صوت سامانه‌ای و الکترونیک ارائه خواهد شد، گفت: هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد از چهار هزار زنبوردار فعال در این استان دارای شناسه زنبورداری هستند.

وی بیان کرد: آمارگیری فعالیت زنبورداری استان اردبیل نیز پس از این از طریق سامانه طراحی شده به اجرا در آمده و همه درخواست‌ها و مکاتبات زنبورداران با جهاد کشاورزی از طریق این سامانه دنبال و پیگیری خواهد شد.

کارشناس مسئول زنبورداری سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از واگذاری یک هزار و ۷۰۰ تن شکر یارانه‌ای به زنبورداران استان طی یکسال گذشته خبر داد و اضافه کرد: طی یک سال گذشته چهار مورد کلاس تخصصی و بیش از ۵۰ مورد کلاس مقدماتی و آموزشی زنبورداری در سطح استان اردبیل برگزار شده است.

وی همچنین پرورش زنبور عسل را یکی از مهمترین بخش‌های اشتغال‌آفرینی در حوزه کشاورزی استان اردبیل برشمرد و گفت: هم‌اکنون بیش از ۶ هزار ۵۰۰ نفر در امر پرورش زنبور عسل در سطح این استان مشغول فعالیت هستند که حدود ۲۰۰ نفر از آنها بیمه تامین اجتماعی هستند و مابقی افراد نیز می توانند از طریق صندوق بیمه روستایی و عشایری بیمه شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up