• شناسه خبر : 66907
  • تاریخ انتشار : 06 مرداد 1401 - 02:36

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان اردبیل از شناسایی ۴۰ مورد قانون مخل تولید برای حل مشکلات سرمایه‌گذاران خبر داد.

انبار تولید کالا

مهر: یعثوب نژادمحمد پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: این قوانین رویه‌ها و دستورالعمل‌ها مطلوب سرمایه‌گذاری نبوده و ما با شناسایی این قوانین مخل سعی داریم تا شرایط سهل و راحتی را برای حضور سرمایه‌گذاران در استان اردبیل مهیا کنیم.

وی تصریح کرد: ۱۱ مورد از این قوانین به هیئت مقررات‌زدایی کشور ارسال شده تا زمینه و بستر برای رفع موانع و مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری مهیا شود.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان اردبیل گفت: برای بررسی مشکلات سرمایه‌گذاری خارجی در استان اردبیل، قرار است مسئولان کشوری نشستی را با فعالان بخش خصوصی در استان اردبیل داشته باشند که در این زمینه در هفته‌های آینده با دعوت از مسئولان کشوری سعی کردیم تا مشکلات و موانع را در این حوزه برطرف کنیم.

نژادمحمد از تدوین اطلس سرمایه‌گذاری استان برای تسهیل کسب و کار و حضور سرمایه‌گذاران خبر داد و افزود: تلاش بر این است تا در قالب سامانه و کارتابلی که برای دستگاه‌ها تعریف شده در کنار ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری، امکان ثبت اطلاعات و ویرایش آن نیز فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران با ورود به این سامانه می‌توانند فرصت‌های سرمایه‌گذاری و طرح‌های معرفی شده را به عینه مشاهده کرده و مجموع اطلاعات زیرساخت‌های استان را که در این سامانه توسط دستگاه‌ها بارگذاری شده با ابزار جستجوی ساده و پیشرفته مورد پیگیری و بررسی قرار دهند.

نژادمحمد قابلیت تحلیل مکانی برای سرمایه‌گذاران و استفاده از امکانات جستجو روی نقشه استان را برای اعلام سرمایه‌گذاری و فرصت‌های به وجود آمده در این زمینه یادآور شد و اضافه کرد: در این سایت مشوق‌ها و قوانین حمایتی از سرمایه‌گذاران بارگذاری شده و در قالب نقشه‌های هوشمند تعیین حریم ممنوعه و همچنین نوع سرمایه‌گذاری در شهرها، روستاها و مکان‌های مختلف تعریف شده است.

وی بیان کرد: خلاصه طرح‌های سرمایه‌گذاری نیز با لحاظ کردن اطلاعات یکپارچه برای سرمایه‌گذاران ارائه خواهد شد تا فعالان اقتصادی بتوانند با در نظر گرفتن مناطق حفاظتی، عارضه‌های طبیعی، تاریخی و لایه‌های مختلفی از وجود قنات، رودخانه‌ها، راه‌ها، پل‌ها و… خودشان فضای سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up