• شناسه خبر : 66915
  • تاریخ انتشار : 06 مرداد 1401 - 02:25

هجدهمین نمایشگاه تخصصی ماشین‌آلات کشاورزی ، نهاده‌های کشاورزی ، شیلات ، آب و خاک و تولیدات گیاهی هشتم شهریور امسال در استان اردبیل برگزار می‌شود.

آبیاری مزارع کشاورزی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل روز پنجشنبه گفت: در این نمایشگاه تکنولوژی‌های جدید و نهاده‌های بروز کشاورزی با هدف ارتقای میزان تولید در واحد سطح محصولات کشاورزی و نهاده‌های دامی عرضه خواهد شد.

احمد شهریار افزود: برگزاری نمایشگاه ماشین‌آلات کشاورزی فرصت مناسبی برای معرفی پتانسیل‌های موجود در بخش کشاورزی ، ایجاد فرصت جهت برقراری ارتباط و شناسایی شرکت‌های معتبر در سطح کشور ، آشنایی با آخرین دستاوردها و فن‌آوری‌های تخصصی ارائه شده از سوی غرفه‌داران ، بهره‌گیری گسترده از تبلیغات در جهت افزایش اعتبار و معرفی بهتر شرکت‌کنندگان ، واگذاری فضای کاملاً تخصصی جهت بازاریابی و معرفی کالاها و خدمات و افزایش کیفیت تولید و رسیدن به استانداردها است.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه غرصه ماشین‌آلات کشاورزی ، غرفه تجهیزات آزمایشگاهی ، غرفه سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار ، غرفه تجهیزات و تاسیسات گلخانه‌ای و غرفه مکانیزاسیون کشاورزی محصولات خود را به نمایش خواهند گذاشت .

وی با اشاره به حمایت از سازندگان بومی استان و پیگیری مراحل اخذ تست و استانداردسازی تولیدات صورت گرفته در راستای امکان فروش ادوات تولیدی با استفاده از تسهیلات بانکی ، پیگیری اعطای تسهیلات در قالب سرمایه در گردش برای تأمین مالی کارگاه‌های فوق جزء برنامه سازمان در جهت بومی‌سازی ادوات کشاورزی به سازندگان ادوات کشاورزی استان توصیه کرد به مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌های تابعه مراجعه کنند.

جاوید صحرایی ، رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل هم گفت: یکی از ابزارهای مهم در حوزه نمایشگاه ماشین‌آلات کشاورزی اطلاع‌رسانی اهمیت برپایی نمایشگاه تخصصی و همچنین معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید کنندگان برتر دستگاه‌ها و ادوات دنباله‌بند کشاورزی به تولیدکنندگان و بهره‌برداران است.

وی افزود: واحدهای تخصصی فعال و بروز در بخش کشاورزی لازم است بیش از پیش در شناساندن محصولات تولیدی خود به بخش کشاورزی فعال بوده و زمینه‌های لازم برای بهره‌مندی تولیدکنندگان از آخرین تکنولوژی‌های روز را ایجاد کنند.

استان اردبیل ۱۸ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که معادل ۱.۰۹ درصد از مساحت کل کشور ایران است ، ۴۳.۶ درصد از مساحت این استان شامل ۸۱۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی، ۵۰.۴ درصد معادل ۹۴۹ هزار هکتار مرتع، ۳.۵ درصد برابر با ۶۳ هزار هکتار جنگل و مابقی نیز مربوط به سایر کاربری‌هاست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up