• شناسه خبر : 67004
  • تاریخ انتشار : 13 مرداد 1401 - 02:04

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل اعلام کرد: برای برچیده شدن همه مدارس کانکسی و احداث مدرسه در مناطق مورد نیاز در سطح استان اردبیل، یکهزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

دانش آموز مدرسه

حسن محمدی ادیب تعداد مدارس کانکسی استان اردبیل را ۵۶ مورد ذکر کرد و گفت: برچیدن مدارس کانکسی سیار در دستور کار اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس این استان تعیین شده است.

وی اظهار کرد: برای تحقق این هدف، مدارس کانکسی با جمعیت دانش آموزی بیش از ۱۰ نفر در اولویت اصلی قرار دارد تا با احداث مدرسه، دانش آموزان در مکان و ساختمان ثابت تحصیل کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل بیان کرد: بر این اساس، ۳۲ مورد از مدارس کانکسی استان اردبیل که بیش از ۱۰ دانش آموز دارند، تا آخر امسال به ساختمان‌های در دست احداث منتقل خواهد شد.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ۲۴ مدرسه کانکسی باقیمانده استان با جمعیت دانش آموزی کمتر از ۱۰ نفر نیز طی سال آینده به مدرسه ثابت تبدیل شده و به این صورت پرونده مدارس کانکسی در استان اردبیل به طور کامل برچیده می‌شود.

محمدی‌ادیب ادامه داد: برای تبدیل مدارس کانکسی بالای ۱۰ نفر جمعیت دانش آموزی به مدارس ثابت و دارای ساختمان احداثی طرح‌های اجرایی لازم آغاز شده که تا دهه فجر امسال، ۹ واحد آن به بهره برداری خواهد رسید و به احتمال زیاد، چهار مورد از آنها نیز در آغاز سال تحصیلی جدید در مهرماه آماده حضور دانش آموزان خواهد شد.

وی با اشاره به برچیده شدن مدارس کانکسی در شهرستان سرعین و نمین و نیز وجود تنها ۲ مدرسه کانکسی در شهرستان خلخال بیان کرد: همه مدارس کانکسی استان اردبیل در مناطق روستایی و عشایری و دارای جمعیت دانش آموزی کم مستقر و دایر شده است.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی ۱۴۰۱ ـ ۱۴۰۰، حدود ۲۵۳ هزار دانش آموز در ۶۴۰ کلاس درس مستقل و ۹۴۰ کلاس غیرمستقل در همه مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان اردبیل مشغول به تحصیل بودند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up