• شناسه خبر : 67018
  • تاریخ انتشار : 13 مرداد 1401 - 02:24

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: با رفع تداخل بستر رودخانه‌ها در اراضی ملی و منابع طبیعی به منظور تسریع در تثبیت اسناد مالکیت، رودخانه‌های استان ساماندهی می‌شوند.

رودخانه

تورج مهدی زاده روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی رودخانه‌های استان ضمن تشریح مسائل و مشکلات اخذ سند مالکیت گفت: همکاری ادارات ثبت اسناد و منابع طبیعی برای رفع تداخل رودخانه‌ها با اراضی ملی ضروری است.

وی با بیان اینکه برای اراضی فاقد تداخل بشرط اعزام نقشه بردار از شرکت آب منطقه ای تا یک ماه آتی سند صادر خواهد شد، گفت: با تلاش و پیگیری‌های مستمر کارشناسان حقوقی و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل اردبیل، برای رودخانه‌های قوری چای و قره‌سو به طول ۴۰ کیلومتر و مساحت ۲۴۸ هکتار سند مالکیت تک برگی اخذ شده است.

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اردبیل افزود: با توجه به اینکه اخذ سند مالکیت برای رودخانه‌ها گام مهمی در حفاظت و صیانت از آن خواهد بود، اخذ سند تک برگی برای سایر رودخانه‌های شهرستان هم از برنامه‌های جدی و اولویت‌دار خواهد بود.

مهدی زاده ادامه داد: لایروبی بخش قابل توجهی از رودخانه‌های شهرستان اردبیل نیز از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار آب منطقه‌ای است که در سال جاری اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به ساماندهی رودخانه بالیخلوی اردبیل افزود: با توجه به اینکه حدود ۱۰ کیلومتر از رودخانه بالیخلوچای در داخل محدوده شهری اردبیل واقع شده باید شهرداری اردبیل موضوع تنظیف و لایروبی این رودخانه را در محدوده شهری به صورت مستمر در دستور کار قرار دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up