• شناسه خبر : 67222
  • تاریخ انتشار : 25 مرداد 1401 - 01:59

کمال الدین میرجعفریان گفت: همه دستگاه‌های اجرائی خصوصا دستگاه‌های خدمات رسان در جاده‌های برون شهری و درون شهری باید از آمادگی کامل جهت خدمات دهی هرچه بهتر به مسافران تابستانی برخوردار باشند.

مسافران نوروزی

کمال الدین میرجعفریان گفت: همه دستگاه‌های اجرائی خصوصا دستگاه‌های خدمات رسان در جاده‌های برون شهری و درون شهری باید از آمادگی کامل جهت خدمات دهی هرچه بهتر به مسافران تابستانی برخوردار باشند.

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل در جلسه کمیسیون اجرائی ایمنی حمل ونقل استان با اشاره به اینکه استان اردبیل بدلیل آب و هوا و طبیعت بکر و دیدنی یکی از مقاصد مهم گردشگران در سفرهاست گفت: باید تمامی خدمات بکار گرفته و تمهیدات لازم برای سفر ایمن، راحت و بدون دغدغه مسافران اندیشیده شود.

میرجعفریان حضور فیزیکی عوامل پلیس راه و نیرو‌های امدادرسان را با لباس و آرم پلیس و همچنین استفاده از چراغ‌های گردان با دیدکامل در جاده برای مردم بسیار آرام بخش و احتیاط آور عنوان کرد.

او ادامه داد: در ایام تابستان و مسافر حضور اکیپ‌های پلیس در محل‌های پرحادثه با هدف پیشگیری باید بصورت شبانه روزی و پررنگتراز قبل باشد.

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل بر اصلاح معابر ورودی شهر، ایمن سازی حفاظ‌ها و گاردریل‌های آسیب دیده، اصلاح شیب شیروانی، جلوگیری از تجاوز به حریم، جلوگیری از ورود میوه فروشان و باغداران به کنار جاده‌ها و همچنین انجام خط کشی و لکه گیری توسط اداره کل راهداری استان اردبیل تاکید کرد و گفت: محیط زیست استان نیز در کنار راهداری و شهرداری باید با افرادی که نسبت به انباشت نخاله و زباله اقدام می‌کنند بدون اغماض و کوتاهی برخورد قانونی و قاطعانه انجام دهند.

میرجعفریان نظارت دقیق و میدانی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان را بر شرکت‌های خدمات رسان گردشگری و توریستی بسیار مهم دانست و گفت: برخی از تور‌های گردشگری از ناوگان‌های خصوصی و یا مینی بوس‌های فرسوده و قدیمی استفاده می‌کنند که در جهت تامین ایمنی مسافران باید در جابجایی آن‌ها تور‌های گردشگری از ناوگان‌های عمومی استفاده کرده و نسبت به ملزم کردن ناوگان‌ها جهت انجام دوره‌ای معاینه فنی خودرو اقدام کننددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up