• شناسه خبر : 67540
  • تاریخ انتشار : 07 شهریور 1401 - 03:15

مسلم نوروززاده

شهرداری

در هفته دولت امسال و با حضور یکساله  محمود صفری در قامت شهردار اردبیل، سهم این مجموعه از تکمیل و بهره برداری پروژه ای قابل توجه، صفر بوده است.

وقتی که صفری در ۲۰ مرداد سال گذشته با ۱۱ رای قاطع اعضای شورای شهر به عنوان شهردار اردبیل انتخاب شد، نبود حتی یک مخالف در بین اعضا برای شهرداری وی، این سوال را در بین سیاسیون ایجاد کرد که، آیا این چیدمان، کارنامه شورا در مدیریت شهری را مخدوش نخواهد کرد؟

این مهم، اکنون در هفته دولت خود را نشان داد و معلوم شد مدیران شهری، دورنمای مشخصی برای آینده نداشته و در طول یکسال گذشته، هیچ پروژه قابل توجهی برای عرضه به شهروندان در هفته ای که هر روز شاهد اخبار مستمر از افتتاح پروژه های متعدد در سراسر استان است را ندارد.

عمده تاکید شهردار اردبیل در طول یکسال اخیر، به تسویه بدهی های طلبکاران و گلایه از تخلفات مدیران گذشته شهرداری خلاصه شده است. رضایت پرسنل پرشمار شهرداری از دریافت حقوق خود در زمان مشخص و پرداخت بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران و طلبکاران در ماههای گذشته، قطعا اخباری امیدوار کننده به شمار می رود، اما سوال اساسی اینست که آیا این مهم، از طریق برنامه ریزی های بلند مدت و تکیه بر درآمدهای های پایدار شهری حاصل شده یا یا فروش املاک و مستغلات شهری که یک درمان مقطعی بوده و اصطلاحا با واژه شهرفروشی تعبیر می شود که در دراز مدت، تبعات جبران ناپذیری را بر پیکره شهر و شهروندانش وارد خواهد ساخت. در بحث نارضایتی از عملکرد مدیران گذشته نیز، همین بس که بسیاری از همان ها، علیرغم پایان دوران خدمت و شرفیابی به افتخار بازنشستگی، کماکان با حکم همین شهردار و در مناصب بالای مدیریتی، مشغول خدمت صادقانه هستند.

امیدواریم در کنار چاره اندیشی شهردار برای تحقق برنامه های پایدار و توجه ویژه به سرمایه گذاری های گسترده در شهری که جغرافیای آن بر این اساس خلق شده، اعضای شورای شهر نیز، تکانی به خود بدهند تا در کنار بررسی مصوبات و لوایح تکراری و همیشگی که عواید ناچیزی برای توسعه شهر دارد، گهگاهی دل به دریا زده و مصوباتی تخصصی با افقی نوآورانه و داری توجیه اقتصادی را به صحن شورا آورده و با تصویب آن، علاوه بر کمک به توسعه شهری، لبخند رضایت را بر لبان شهروندان به ارمغان آورند، امیدواریم …دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up