• شناسه خبر : 67565
  • تاریخ انتشار : 10 شهریور 1401 - 02:47

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: احداث باند دوم اردبیل-سرچم در دستور کار قرار گرفته و برای اجرای آن ۲۶ هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

جاده

محبوب حیدری  افزود: طول کل پروژه احداث باند دوم اردبیل – سرچم ۱۷۸ کیلومتر است که ۱۲۴ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی اردبیل و بقیه هم در حوزه استحفاظی استان‌های آذربایجان شرقی و زنجان قرار دارد.

وی اظهار کرد: با تلاش پیمانکاران احداث باند دوم اردبیل –سرچم در قطعات یک و ۲ از سوی شرکت چتین قایا، قطعه سه از سوی شرکت آرمان نصرآذربایجان، قطعه چهار از سوی شرکت آب و خاک پارس و قطعه هفت این پروژه از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء موسسه راهیران ، با ۲۲۰ دستگاه ماشین آلات در دست اجرا قرار گرفته است.

حیدری به مشکلات پروژه اعم از جابجایی تاسیسات ، تملک اراضی ، کمبود اعتبار و تخصیص اشاره کرد و گفت: طول بهره برداری شده از پروژه ۳۲ کیلومتر ، طول در دست اجرا ۱۰۳ کیلومتر و طول در دست مطالعه ۴۳ کیلومتر می‌باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد : مطالعات مرحله اول قطعات پنج و ۶ باند دوم اردبیل – سرچم انجام شده و مطالعات مرحله دوم هم در دست تکمیل می‌باشد.

وی افزود: تاکنون برای اجرای باند دوم ۲ هزار و ۷۱۹ میلیارد ریال هزینه شده و کل مطالبات پیمانکاران هم یک هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال اعلام شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up