• شناسه خبر : 67740
  • تاریخ انتشار : 19 شهریور 1401 - 02:15

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: مطالبات پیمانکاران از دستگاه‌های اجرایی در طرح‌های عمرانی به میزان چهار هزار میلیارد ریال در این استان پرداخت می‌شود.

داوود شایقی

داود شایقی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند با اولویت‌بندی طرح‌ها به لحاظ میزان پیشرفت فیزیکی، این مطالبات را در اختیار پیمانکاران قرار دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با بیان اینکه طرح‌هایی که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰درصد هستند در اولویت تامین اعتبار هستند، افزود: سال گذشته از ردیف‌های منابع ملی بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال اعتبار جذب طرح‌های زیربنایی و اساسی این استان شده است.

وی افزود: توزیع اعتبارات ۱۴۰۱ در ۱۲ شهرستان آغاز شده و تلاش بر این است تا با برگزاری جلسات کمیته برنامه‌ریزی، شاهد توزیع منابع و اعتبارات استانی سال جاری باشیم.

این مقام مسئول اظهار کرد: سال گذشته ۱۱ هزار میلیارد ریال از ردیف‌های ملی به صورت نقد و اسناد برای استان اردبیل تخصیص یافته و سه هزار میلیارد ریال اسناد خزانه باید تا آخر شهریورماه جذب طرح‌های مهم و اساسی استان شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از اختصاص ۱۱ هزار میلیارد ریال منابع از محل سفر رئیس جمهور به صورت نقد به طرح‌های مهم و پیشران استان خبر داد و گفت: این منابع عمدتا صرف راه آهن، چهار خطه راه‌های استان و تکمیل سدها و طرح‌های آبرسانی شده است.

شایقی با اشاره به اخذ مجوز تامین منابع مالی برای اجرای ۱۳۷ کیلومتر جاده سربند-مشگین‌شهر و جاده گرمی- بیله‌سوار به طول ۷۹ کیلومتر افزود: همچنین برای تکمیل سد شهید پستی و توسعه بیمارستان ولیعصر مشگین‌شهر نیز منابع لازم اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات طرح‌های چهارخطه کردن محورهای ارتباطی استان اردبیل ۳.۵ برابر افزایش یافته و از ۲هزار میلیارد ریال به بیش از هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up