• شناسه خبر : 67746
  • تاریخ انتشار : 19 شهریور 1401 - 02:43

سومین کنفرانس ملی تجهیزات و فناوری‌های آزمایشگاهی روز شنبه با شرکت ۲۵ شرکت فناور با هدف برقراری ارتباط علمی، تخصصی، تحقیقاتی و تبادل نظر متخصصان امر در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز بکار کرد.

دانشگاه محقق

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ارتباط مجازی با این کنفرانس در آیین افتتاحیه آن گفت: شبکه ملی آزمایشگاهی تصویب شده است و آیین‌نامه آن بزودی در کمیسیون دایمی وزارتخانه نهایی و ابلاغ خواهد شد و این شبکه بار مالی جدید برای دولت ندارد.

پیمان صالحی نیاز اصلی برای تولید مقاله را تجهیزات آزمایشگاهی دانست و تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان، تجهیزات آزمایشگاهی را با فناوری‌های جدید در کشور تولید می‌کنند و به بازارهای صادراتی خوبی دست یافته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه باید در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی بیشتر هزینه کنیم، ادامه داد: تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی، منابعی برای خرید تجهیزات تامین کنیم اما این امر نهایی و قطعی نشده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم بیان کرد: تجهیزات آزمایشگاهی در کنار نیروی انسانی متخصص از زیرساخت‌ها و اولویت‌های اصلی برای فعالیت‌های پژوهشی در کشور است.

اسماعیل چمنی سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی هم در این کنفرانس گفت: پیشرفت کشورها از مسیر آزمایشگاه‌ها می‌گذرد و نیاز انسان به تجهیزات جهت رفع نیازها و تولید علم بیش‌ از پیش ضرورت یافته است.

وی افزود: هم‌زمان با این کنفرانس، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه هم برگزار می‌شود و باید با تلاش‌های خود در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی موجب شکوفایی بیشتر نظام و انقلاب اسلامی در عرصه فناوری‌های نوین باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up